Новини
Васильків
Суспільство
Культура

Васильківську кераміку покажуть у музеї в Києві

Майоліка Василькова стала справжнім символом незламності українців.

Васильківську кераміку покажуть у музеї в Києві - зображення

У п'ятницю, 3 березня, в Національному музеї медицини відкриється виставка "Територія традицій. Духовний спротив", де буде представлено більше ніж 80 оригінальних експонатів, що охоплюють період кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Із фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту буде продемонстровано комплекти одягу, прикраси, кераміку, архітектурні ансамблі із різних регіонів України та зразків дерев’яного культового будівництва. Натомість, основний акцент виставки зроблено на васильківській кераміці як символу незламності української нації, зазначають у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.

Навесні минулого року під деокупації Київщини світлина кухонної шафки, що на диво вціліла у Бородянці після руйнівних бомбардувань і обстрілів облетіла весь світ. На ній встояв керамічний декоративний посуд у формі півника, який нині символізує незламність українців та України.

Варто зазначити, що васильківська майоліка – культурний пласт з нашого недалекого минулого, про який широкому загалу майже нічого не відомо. Вироби майстрів заводу – це феномен, свого часу підприємство було провідним у художній промисловості України.

Тож уже завтра вироби васильківської майоліки можна буде побачити в столиці. Виставка у Києві триватиме з 3 березня до 26 квітня.

Нагадаємо, до роковин повномасштабної вторгнення Музей війни презентує виставковий проєкт "Захисники". Натомість ють роботи українських художників, присвячені нашій боротьбі за свободу.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.