Новини
Україна
Новини Київської області
Автоновини

Вартість пального на АЗС зростає: експерти прогнозують подальше здорожчання


Зростання вартості пов’язане з тим, що у продавців закінчуються запаси дешевого червневого палива, а також через подальше зниження курсу гривні до долара. На думку експертів, здорожчання стосуватиметься не тільки бензину і дизеля, але й автогазу.

Фото: pixabay.com

Так, за інформацією enkorr.ua, середня вартість зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ) по Україні 28 липня склала 11,73 грн/л (+4 коп./л).

Мережа ОККО в середньому підвищила ціни на автогаз на 16 коп./л, до 12,50 грн/л. В той час, як на столичних станціях цієї мережі вона становить 12,59 грн/л (+30 коп./л до 27 липня).

На станціях KLO автогаз здорожчав на 15 коп./л. Мережа «БРСМ-Нафта» збільшила ціни на 5 коп./л, до 11,95 грн/л. Мережі UPG, «Нефтек», Chipo, «Род-Ник», «Овіс» і SUN OIL збільшили ціни на 5-20 коп./л.

Аналітик ринку скрапленого газу Артем Куюн у коментарі «Сьогодні» спрогнозував, що цього тижня ціни на автогаз продовжать поступово зростати. Він зазначає, у липні закінчаться запаси, накопичені в червні, і вже на початку серпня можливий невеликий дефіцит газу.

«Цього тижня ціни ще зростуть на 20-30 коп./л», – прогнозує Куюн.

Якщо це станеться, то в половині областей України вартість автогазу перевалить за позначку 12 грн/л.

Що стосується вартості бензину і дизпалива, то ціни на них зросли в середньому майже на 30 коп./л. А в окремих регіонах – на 50 і більше коп./л. Саме такими були темпи подорожчання у Києві та області.

Так, за даними enkorr.ua, роздрібні оператори, що працюють в економ-сегменті, за 24-27 липня підвищили вартість бензину і ДТ на 10-70 коп. /л.

Мережа станцій «Авантаж» підвищила ціни на всі види палива на 50 коп./л: бензин марки А-95 подорожчав до 20,45 грн/л, А-92 - до 19,45 грн/л, ДП - до 19,45 грн/л. У мережі Prime дизпаливо подорожчало на 40 коп./л, бензини - на 70 коп./л.

Мережа «БРСМ-Нафта» підвищила ціни на бензини на 30 коп./л, на ДП - на 13 коп./л. Так. ціна на А-95 збільшилася з 20,99 грн/л до 21,29 грн/л, А-92 - з 19,99 до 20,29 грн/л, ДП - до 19,94 грн/л.

У мережі «Укргазвидобування» бензини здорожчали на 20 коп./л, ДП залишилося на колишньому рівні (20,80 грн/л). BVS, Фактор, Mango і «Автопорт» збільшили ціни на 20-40 коп./л.

Заступник директора Науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев повідомив ЗМІ, що ціни пішли вгору не стільки через те, що гривня подешевшала, як через очікування її подальшої девальвації.

«Ринок поки не розуміє, коли зупиниться курс, і це стало головним чинником зростання цін на минулому тижні. У вартість трейдери закладають в тому числі ризики подорожчання долара, адже до 80% у нас імпортується», - зазначив Рябцев.

За прогнозами аналітиків, на прийдешньому тижні підвищення цін на бензини і дизпаливо продовжиться, можливе зростання ціни 50-60 коп./л, а у деяких мережах - навіть на 1 грн/л.

Ціни на пальне станом на 28 липня на АЗС Київщини:

Ілюстрація: index.minfin.com.ua

Нагадаємо, сьогодні «Погляд» повідомляв, що на Київщині борються з незаконною торгівлею пальним: у Бучі та Бишеві демонтували нелегальні АЗС.