Новини
Україна
Здоров'я

В Україну завезуть швидкі тести для перевірки пацієнтів на коронавірус

29.01.2020 Надiя Проценко 0

До 2 лютого в Україні мають з'явитися тест-системи, які дозволять значно скоротити час для перевірки пацієнтів на коронавірус, який наразі забрав 107 життів у Китаї.

В Україну завезуть швидкі тести для перевірки пацієнтів на коронавірус

Про появу в Україні тестів заявив на брифінгу в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін: «Всього для України закупили 4 комплекти тестів. 1 комплект використовують на 100 досліджень. На 1 пробу використовують три дослідження. Тому цих тестів буде достатньо, щоб перевірити 120 осіб».

Фото китайського коронавірусу 2019-nCoV під мікроскопом

Нині діагностування китайського коронавірусу 2019-nCoV у пацієнта проводиться завдяки виключенню інших захворювань. Адже хоч геном і розшифрований, точних методів діагностики цього вірусу поки не існує.
Спочатку у пацієнта діагностують грип. Якщо грип не підтвердився, проводиться лабораторний аналіз на наявність коронавірусів. У тому випадку, якщо результат виявився незрозумілим, то зразок направляють до сертифікованої лабораторії МОЗ. Загалом, така діагностика на китайський коронавірус триває до 5 днів, а експрес-тест на наявність дещо скоротить ті терміни.

Читайте також Україна припиняє авіасполучення з Китаєм

Не по днях, а по годинах: понад 4500 заражених коронавірусом із Китаю