#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Україна
Вода
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

В Україні за вилов раків під час літньо-осінньої заборони штрафуватимуть

31.07.2020 1 Кочкина Марина 0

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє заборона на вилов цих річкових членистоногих. Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятися.

фото з відкритих джерел

Про це повідомляє Державне агентство рибного господарства. Терміни заборони залежать від погодних умов. Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

фото Державне агентство рибного господарства

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Також визначено мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 см.

Раніше Погляд повідомляв, що у Володарці рибалки завдали рибному господарству України величезні збитки, з 15 липня на Київщині не дозволяється ловити раків.