Новини
Україна

В Україні за рік виявили понад 56 тис. вибухонебезпечних предметів


Піротехнічні підрозділи ДСНС щодня обстежують території країни, вилучають та знищують вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни. В Україні лише за минулу добу було виявлено 111 боєприпасів.

Як повідомляє МВС України, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 56 359 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 1 161 авіаційну бомбу.

Київщина

Зокрема, нещодавно у столичних лісах Деснянського району на вул. Радистів, вул. Крайній та просп. Лісовому було виявлено артилерійські снаряди Д-76 мм, Д-122 мм та Д-150 мм. Група піротехнічних робіт Мобільного рятувального центру швидкого реагування боєприпаси вилучила та знешкодила на полігоні.

Того ж дня, 18 жовтня, у Київській області ДСНС у м. Біла Церква знищила 37 застарілих снарядів, що були знайдені в урочищі «Товста» Білоцерківського району.

Мінометну міну та фугасну гранату, які були виявлені в смт Калинівка Макарівського району та с. Велика Бугаївка Васильківського району, піротехніки знищили у визначеному кар’єрі.

Раніше «Погляд» інформував, що на Київщині у Миронівському районі було виявлено снаряди та міни. Групою піротехніків було виявлено: 2 артилерійські снаряди калібру 88 мм; 1 артилерійський снаряд калібру 152 мм; 2 мінометні міни калібру 82 мм; 2 одиниці Springmine.

Також було знешкоджено 123 артилерійські снаряди у селі Лук’янівка Таращанського району. «Погляд» розповідав, як у Таращанському районі, в селі Кислівка було виявлено вибухонебезпечні предмети в кількості п’яти одиниць, які були вдало знищені аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення ГУ ДСНС.

Україна

19 жовтня були знайдені жителями Харківської області два 76 мм артилерійські снаряди часів Другої світової війни. Один снаряд виявили в селі Жищинці Городоцького району під час проведення землерийних робіт, а другий – при збиранні грибів в урочищі «Чорний ліс» Ярмолинського району. Громадяни одразу викликали поліцію. Піротехніки знищили артснаряди шляхом підриву в спеціально відведеному місці.

Було виявлено боєприпаси і у Дніпропетровській області. Під час збирання грибів у місті Новомосковськ та неподалік селища Гвардійське було знайдено артилерійський снаряд 125 мм калібру та протитанкову міну ТМ-62м.

Також власником однієї з дільниць садового товариства, розташованого у селі Вільне Криворізького району, було знайдено застарілу гранату Ф-1. Піротехніки знешкоджували боєприпаси шляхом контрольного підриву.

У Львівській області протягом вихідних днів піротехніки вилучили та знищили 6 вибухонебезпечних предметів, які було транспортовано та знешкоджено у спеціально відведених місцях. Небезпечними знахідками виявились: 2 одиниці 76 мм. артилерійських снарядів; реактивний снаряд М-30 калібром 300 мм; 120 мм мінометну міну; 52 мм. артилерійський снаряд; ручну протитанкову гранату РПГ-40.

Усі 6 боєприпасів було знайдено у с. Задвір’я Буського району, с. Бережани Пустомитівського району, м. Камянка-Бузька, с. Поздимир Радехівського району, с. Гаї-Смоленські Бродівського району у встановленому порядку.

За минулий тиждень на Чернігівщині ДСНС України 13 разів знешкоджували боєприпаси, що були виявлені у Ічнянському (тричі), Городнянському (двічі), Корюківському (двічі), Прилуцькому (двічі), Бахмацькому, Козелецькому, Куликівському та Ріпкинському районах.  Піротехніки знищили такі вибохонебезпечні предмети: 28 боєприпасів, з них 11 артилерійських снарядів калібром 45, 76, 85, 122 та 152 мм, 11 мінометних мін калібром 50 та 82 мм, 6 авіаційних бомб АО-2,5, АО-10, АО-25 у встановленому порядку.

Крім того, підрозділи ДСНС України все ще проводять розмінувальні роботи на звільнених територіях Донецької та Луганської областей, де проходить ООС. Зокрема, підрозділами ДСНС України у Донецькій області за 19 жовтня було обстежено 2,36 га території та виявлено і вилучено 34 ВНП.