Новини
Україна
Автоновини

В Україні з’явилась інтерактивна мапа доріг: її презентували в Укравтодорі (ВІДЕО)

28.02.2020 Александр Чернышенко 0

27 лютого відбулась презентація Інтерактивної мапи Укравтодору. Її основним завданням є  надання актуальної та достовірної інформації про ключові логістичні артерії України, дороги державного значення.

Про це повідомляє прес-служба Укравтодору.

Можливості нової Інтерактивної мапи наступні:

  1. Контроль за дотриманням програми будівництва і ремонтів.

Зараз на мапі вже можна побачити усі ділянки, що будуть відремонтовані за сценарієм оновлення доріг у цьому році. Нові актуальні ділянки у регіонах додаватимуться на мапу, коли з’являтимуться нові постанови Кабміну про запуск дорожніх робіт за іншими джерелами фінансування.

Завдяки інтерактивній мапі підрядні організації зможе оперативно отримувати інформацію про наявні проблеми та вчасно вирішувати їх. В той час як Укравтодор застосовуватиме санкції до підрядника, якщо він порушуватиме вимоги контракту.

  • Відкриті комунікації:

Кожен може отримувати об’єктивну й актуальну інформацію щодо стану проїзду (ремонтів, ДТП, перекриття руху, ускладнення руху), про об’єкти придорожнього сервісу, розташування паркінгів та аварійно-небезпечних ділянок, погодних умов на дорогах тощо.

Зараз основними джерелами отримання даних є інформація від дорожніх служб, дані Гідрометцентру, системи Weigh-in-motion, дорожніх засобів контролю (лідарів, сканерів, камер), GPS-трекерів на техніці підрядників і звернення громадян про ситуації на дорогах. Також у рамках партнерської взаємодії налагоджуються домовленості про обмін даними зі міжнародними IT-компаніями, які працюють в Україні.

«Наразі є низка дійсно корисних додатків — такі як Waze, Bolt, Uber, Дія тощо. І для нас важливо, щоб вони почали інтегруватися з нашою мапою. Адже, якщо ви користуєтесь Waze, зрозуміло, що не має особливого сенсу встановлювати ще кілька схожих додатків. Наш пріоритет — систематизувати всі звернення в одному місці і мати можливість їх ефективно опрацьовувати» — зазначила Радник голови Укравтодору Яніка Мерило.

  • Модуль звернення

Це функція мапи, за допомогою якого можна надсилати до Укравтодору інформацію про існуючі проблеми, які перешкоджають комфортному проїзду (незадовільний стан доріг, перешкоди руху, події на дорогах тощо).

Принцип роботи модуля наступний: водій їде автомобільною дорогою і у процесі руху у нього виникають питання. Наприклад, відсутнє освітлення, сміття на узбіччі, вибоїна, перешкода руху тощо. Тепер він має можливість з допомогою браузера напряму звертатися до Укравтодору. Звернення потрапить до диспетчера, а громадянин надалі зможе відстежувати статус його опрацювання і виконання.

Про те, як користуватися Інтерактивною мапою, можна дізнатись з презентаційного відео:

https://www.facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua/videos/483132659029971/