Новини
Україна
Київщина

В Україні з’являться електронні учнівські та студентські квитки

18.12.2019 Оксана Кириленко 0

Починаючи з наступного навчального року в Україні розпочнеться впровадження проекту "Електронний студентський квиток", який передбачає видачу електронних студентських і учнівських квитків студентам вишів та учням професійно-технічних навчальних закладів.  Про це повідомляє прем’єр-міністр Олексій Гончарук у  Telegram.

Він заявив, що в 2020-2021 році будуть запроваджені електронні учнівські та студентські квитки. Скористатися ними можна буде через мобільний додаток “Дія”, який вже працює з понеділка в бета-версії.

«Такі е-документи будуть підтвердженням статусу студента або учня, а також зберігатимуть відповідні права на пільги. Паперові документи продовжують діяти», – цитує прем’єр-міністра Олексія Гончарука прес-служба уряду.

Технічно забезпечити можливість формування електронних квитків мають Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки.
В рамках реалізації проекту навчальні заклади укладатимуть угоди з банківськими установами на обслуговування студентів. Передбачається, що кожному студенту денної форми навчання буде відкрито банківський рахунок, виданий електронний студентський квиток - банківська картка з можливістю перерахування стипендії на рахунки студентів, зняття готівки з банківських рахунків та безготівкової оплати товарів та послуг, в т.ч. за навчання.