Новини
Україна
Київщина
Бориспіль

В Україні ввели збір за виліт пасажирів

07.08.2020 Оксана Кириленко 0

Відповідний закон набув чинності 7 серпня.

фото: ІА "Погляд"

Даний закон Рада схвалила в цілому в другому читанні 13 липня, тоді його підтримали 256 нардепів.

Тепер за кожного пасажира, який буде літати в межах України, зніматиметься ставка державного авіаційного збору в розмірі 0,5 долара, на міжнародних рейсах - 2 долари.

За кожну тонну вантажу в межах України - 2,5 долара, а в разі здійснення міжнародних перевезень з/в Україну - 10 доларів.

Проте збір не стягуватиметься в разі перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав; перевезення гуманітарної допомоги з/в Україну відповідно до актів Кабінету Міністрів; а також у разі польотів, пов'язаних із забезпеченням проведення робіт по ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (у тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого).

Крім того, звільняються від збору в разі перевезень пасажирів, що належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів відповідно до закону; при перевезенні дітей у віці до двох років; при перевезенні транзитних пасажирів; пасажирів з сервісними квитками і в разі перевезення менш як 10 пасажирів одним нерегулярним рейсом.

Нещодавно "Погляд" писав, що в аеропорту «Бориспіль» почали приймати цифрові версії паспорту.