#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Україна-суспільство
Київ

В Україні створили мапу самоізоляції: найбільше порушників в Києві та на Заході

09.04.2020 0 Бобрик1 Юлія1 0

У Міністерстві цифровий трансформації створили мапу, яка показує порушників обсервації або самоізоляції по Україні. Для боротьби з пандемією використовують Big Data від операторів мобільного зв’язку: Київстар, Водафон-Україна та Лайфселл.

Повідомляється, що Мінцифри звернулося до операторів мобільного зв’язку з проханням надати деперсоніфіковані дані про абонентів, що повернулися з роумінгу з низки країн з пандемією, починаючи з 17 березня, а це більш ніж пів мільйона людей. На основі цих даних створили мапу, якою зможуть користуватись РНБО та МОЗ.

Також зазначається, що питання захисту персональних даних абонентів – принципове для операторів. Отже, дані від мобільних операторів, що отримує Мінцифри для аналізу, не містять ніякої персональної інформації про абонентів.

За допомогою аналізу великого обсягу даних були визначені населені пункти, у яких мешкають люди, що повернулись із-за кордону та найменше дотримувались карантину – найменше перебувають на самоізоляції протягом 14 днів після приїзду.

Як бачимо на мапі, найбільше порушують самоізоляцію в Києві та на Західній Україні.

Нагадаємо про те, що перевіряти те, як дотримуються карантину українці, почнуть за допомогою мобільних операторів стало відомо, що наприкінці березня.