Головні новини
Суспільство

В Україні створили онлайн-платформу про усиновлення та сімейне виховання дітей

В Україні у Міжнародний день сім’ї, 15 травня, презентували єдину державну онлайн-платформу про усиновлення та сімейні форми виховання. Це перший крок до диджиталізації системи догляду та підтримки дітей.

В Україні створили онлайн-платформу про усиновлення та сімейне виховання дітей - зображення
Фото - google.com

Про це розповіли в Координаційному центрі з розвитку сімейного виховання.

На платформі "Україна для кожної дитини" зібрали всю інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання. Зокрема, можна:

  • отримати покроковий алгоритм дій, щоб прийняти дитину у свою сім’ю;

  • дізнатися про усиновлення, патронатне виховання дітей та сімейні форми виховання;

  • скористатися "Лінією турботи" та знайти потрібного експерта чи експертку;

  • дізнатися про освітній онлайн-курс "Народжені серцем" для майбутніх усиновлювачів;

  • почути історії дітей і родин, які вже мають досвід усиновлення або виховання в сімейних формах.

Очікується, що нова система забезпечить більш прозорий і зрозумілий механізм подання документів і проходження навчання кандидатами в усиновлювачі, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами й піклувальниками, патронатними вихователями.

Так, на платформі відкрили онлайн-курс про усиновлення "Народжені серцем", який допоможе розібратися в усіх аспектах цього процесу: від юридичних нюансів до психологічної підготовки майбутніх батьків.

Курс складається з чотирьох модулів та містить відеолекції для тих, хто планує прийняти у свою родину дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.

Навчання безплатне. А втім, онлайн-курс є додатковим ресурсом, а не альтернативою обов’язковій підготовці кандидатів, яку вони мають пройти відповідно до законодавчих вимог.

Також планується створити систему для упорядкування інформації про дітей, які потребують підтримки держави.

Нагадаємо, у Києві відкрили безкоштовний простір для підтримки дітей, які постраждали від війни. Діти та підлітки з Києва та розташованих поблизу зі столицею населених пунктів зможуть скористатися безкоштовним простором для проходження різних тренінгів, занять і терапевтичних сеансів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.