#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Автоновини

В Україні презентували портал для перевірки стану ремонту доріг

01.08.2019 Александр Чернышенко 0

Портал, на якому кожен може перевірити стан ремонту доріг онлайн, є ініціативою CoST Ukraine разом з Міністерством ініфраструктури та Державного агентства електронного урядування.

Презентація порталу відбулася у Києві вчора, 31 липня, як повідомили у прес-службі Міністерства інфрастуктури України.

На порталі зібрані дані про ремонти автомобільних доріг державного значення за 2018-2019 роки. Аналітичний модуль дозволяє проводити моніторинг дорожнього ринку, побачити, як відбуваються закупівлі дорожніх робіт, які компанії працюють на ринку, яка середня вартість ремонту, тощо.

Портал може бути цікавим підрядникам, оскільки дозволяє побачити, як відбуваються закупівлі дорожніх робіт та інформацію про конкурентів та громадськості, адже дає можливість здійснювати контроль за ефективністю використання коштів під час впровадження інфраструктурних проєктів.

40% даних порталу щоночі оновлюються з іншого порталу Prozorro, а інша частина оновлюється завдяки роботі Укравтодору і особливо Служб автомобільних доріг, які власноручно вносять інформацію.

Як зазначив Міністр інфраструктури Володимир Омелян, який був присутній на презентації порталу, оскільки в рамках реформи децентралізації на місця передають значні фінансові ресурси для ремонту доріг, є необхіднійсть незалежного фахового контролю за процесом ремонту доріг. Він додав, що дані та аналіз CoST є важливими, оскільки є інструментами у вдосконаленні проведення закупівель, покращенні ефективності управління транспортною галуззю загалом.

Для довідки: Добровільна ініціатива CoST (Construction Sector Transparency Initiative) з центром у Лондоні (Велика Британія) створена для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів. Ініціатива об'єднує представників влади, громадськості і бізнесу. В Україні Ініціативу CoST започатковали у листопаді 2013 року, коли Укравтодор долучився до неї, активна ж робота розпочалася влітку 2015 року.

Фото - Міністерство інфраструктури України.