Новини
Україна
Здоров'я

В Україні понад 150 тисяч хворих на коронавірус за дослідженням KSE


Фото: Freepik

Київська школа економіки (KSE) опублікувала дослідження, в якому фахівці описали власну епідеміологічну модель, що вираховує справжню кількість людей в Україні, хворих на COVІD-19.

Так, за моделлю KSE, в Україні налічується близько 150 тис. коронавірусних випадків, хоч за офіційними даними їх понад 40 тисяч.

Також у KSE виділяють три сценарії розвитку пандемії — жовтий (помірний), чорний (песимістичний) та зелений (оптимістичний).

Згідно з дослідженням, наразі Україна йде за жовтим сценарієм: близько 4 тис. померлих станом на кінець року. Крім того, розглядається жовто-зелений сценарій.

"Жовто-зелений сценарій дозволить провести решту літа без карантину. За решти сценаріїв, імовірне швидке повернення карантинних заходів. Жовто-зелений сценарій можливий за умов посиленого дотримання вимог індивідуального захисту – масочний режим, миття та дезінфекція рук, соціальне дистанціювання", – наголошують експерти KSE

Зазначається, що зміна урядом показників послаблення/посилення карантинних обмежень є правильним рішенням: нові показники дозволяють швидше виявляти проблемні регіони за меншої жорсткості обмежень для країни.

Загалом поширення COVID-19 у світі відповідає загальній сезонній динаміці грипоподібних захворювань за винятком країн Східної Європи та США, однак ситуація не оптимістична.

Нагадаємо, віднедавна у столиці - чергове послаблення карантину. Громадські заклади відновлюють роботу: ресторани та кафе (без дитячих кімнат); басейни (для індивідуальних тренувань); кінотеатри та театри (з обмеженою кількістю відвідувачів і дотриманням дистанції між ними). Окрім того, відтепер у Києві можна проводити культурні та мистецькі заходи, але також з обмеженням кількості до 10 осіб.