#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Автоновини

В Україні почнуть будувати дороги, які служитимуть на 20% довше

10.06.2019 Александр Чернышенко 0

Це стане можливим завдяки застосуванню модифікованих бітумів при укладанні нових асфальтобетонних трас. Відповідна норма ДБН вступає в дію вже з вересня.

Про це повідомив Лев Парцхаладзе, заступник міністра у Міністерстві регіонального розвитку.

У змінах до ДБН щодо проектування доріг загального користування введена рекомендаційна вимога - застосовувати модифіковані бітуми при укладанні асфальтобетонного покриття на більшості трас - дорогах І-ІІ категорій та інших категорій міжнародного і національного значення.

Мова йде саме про 2 верхні шари дорожнього покриття.

За підрахунками експертів, такі зміни дозволять до 20% підвищити строк служби доріг з асфальтобетонним покриттям, а також покращити їх міцність та надійність в цілому.

Модифіковані бітуми дозволять зробити дороги міцнішими, довговічнішими і стійкими до перепадів температур, що для України є дуже актуальним.

Якщо сьогодні середній строк служби доріг складає близько 10 років, то завдяки цим змінам вони прослужать ще на 2-3 роки більше. І це при тому, що влаштування такого ефектинішого покриття на дорогах обійдеться до 10% дорожче.

За своїм фізичним властивостям модифіковані бітуми не піддаються руйнуванню дорожнього покриття під впливом різних температур, характеризуються високою тепло- та морозостійкістю, а також еластичністю.