#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина

В Україні почали діяти нові правила маркування продуктів

06.08.2019 Оксана Кириленко 0

 Із сьогоднішнього дня в Україні поступово будуть змінюватися етикетки товарів у магазинах, тому що починають діяти нові правила маркування харчової продукції.

Закон уніфікує правила надання споживачам інформації про харчові продукти. Зокрема, встановлюються загальні положення до маркування харчових продуктів, дія яких може поширюватись на всі харчові продукти або на певні їх категорії. Також визначені окремі правила щодо маркування певних видів харчових продуктів.

Законом регулюються обов'язки операторів ринку харчових продуктів, відповідальних за надання інформації про харчові продукти. Забороняється використання інформації, яка може ввести споживача в оману, особливо в частині властивостей і характеристик харчових продуктів і наслідків їх споживання, а також в частині приписування харчових продуктів лікувальних властивостей. Ця заборона поширюється також на рекламування та подання харчових продуктів.

Також передбачено надання споживачам інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки і інших речовин або продуктів, які можуть викликати алергічні реакції або непереносимість.

Крім того, проектом регламентуються правила надання інформації про харчові продукти, продаж яких здійснюється дистанційним способом, в тому числі із застосуванням засобів дистанційного зв'язку.

Закон також передбачає вимогу про надання споживачеві інформації про те, чи піддавався харчовий продукт розморожуванню.

Закон, який Верховна рада України 6 грудня 2018 року, схвалила в другому читанні вступає в дію від 6 серпня.