#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина

В Україні планують створити систему, яка попереджатиме про рейдерські захоплення

12.08.2019 Оксана Кириленко 0

Співзасновник Monobank Дмитро Дубілет, який став радником тимчасового виконувача обов'язків глави СБУ Івана Баканова повідомив, що в Україні планують створити систему, яка буде попереджати громадян про те, що їхній бізнес чи нерухомість переходять комусь іншому.

«Наразі подібний сервіс є, але він а) платний; б) стосується тільки нерухомості, і то не всієї. Наша мета — зробити сервіс безкоштовним, що буде охоплювати всі типи майна і буде доступний через різних провайдерів», — зазначив Дубілет. 

Спочатку планують надати громадянам можливість безкоштовно підписуватися на сповіщення про те, що їхня нерухомість чи бізнес змінює власника.  Потім планують навчитися повідомляти громадян про захоплення майна, навіть якщо вони не підписані на сервіс.  Далі планують надсилати громадянам повідомлення не тільки про завершені угоди, а й про ті, що готуються.

Але складність полягає в тому, що в Україні немає «нормального реєстру з контактною інформацією громадян». Тому планується інтегруватися з бюро кредитних історій, які мають контактні дані більшості громадян.

«Якщо вашу квартиру чи бізнес уже віджали, то процес повернення може бути довгим і виснажливим. Ми повинні зробити так, щоб ви отримали повідомлення про реєстраційні дії ще на етапі підготовки», — зазначив Дмитро Дубілет.

Нагадаємо, що 5 серпня у селі Проліски, що на Бориспільщині, невідомі чоловіки намагалися силою захопити переробне підприємство. Але їх зупинили спецпризначенці.