Новини
Україна
Україна-суспільство

В Україні невпинно зменшується поголів'я худоби


У поточном році третій квартал поспіль в українських господарствах кількість голів тварин та птиці дедалі меншає.

За статистичними даними Державної служби статистики, станом на 1 жовтня 2020 року в Україні значно скоротилося тваринництво у сільському господарстві - як на підприємствах, так і в господарствах населення.

Велика рогата худоба

Як зазначає Асоціація виробників молока, численність корів скоротилась на 6,1% в порівнянні з минулим роком. Наразі їхня кількість становить 1,75 млн голів.

Жодна з областей не змогла наростити поголів'я за три квартали. Відтак, МТФ утримували 422,3 тис. корів, що на 4,9% менше, ніж в минулому році.  Найбільше поголів’я втратили підприємства Рівненської (-25%), Одеської (-17,3%) та Донецької (-12,8%) областей.

Птахівництво

Птиці у сільському господарстві також стало значно менше: за три квартали кількість голів зменшилось з 2,5 млрд до 2,3 млрд. Проте у Волинській, Київській, Львівській, Черкаській та Львівській областях змогли виростити дещо більше голів птиці, аніж у 2019 році.

Вівці та кози

Зменшення торкнулось і кількості голів вівці та кіз: численність тварин зменшилась на 94,6 тис. голів в порівняні з минулим роком. Втім, показники в областях України майже не змінились.

Свині

Також в Україні дещо зменшилась кількість голів свиней, проте у цій галузі ситуація дещо краща: у п'яти областях спостерігається зростання численності.

Нагадуємо, «Погляд» повідомляв, як подорожчали молоко, яйця та інші продукти харчування.

Фото: pixabay