Новини
Україна
Київщина

В Україні дитячий садок – камера схову для дитини, а не простір для розвитку

12.11.2019 Оксана Кириленко 0

Міністр освіти Ганна Новосад заявила, що Міністерство освіти буде вивчати систему дошкільної освіти Норвегії при реформуванні вітчизняної.

"Ми розпочинаємо реформу дошкільної освіти в Україні. Дуже важливо залучити кращі світові практики, але водночас, звісно, не втрачаючи національний контекст. Норвегія – найкраща у дошкіллі, і ми б хотіли вивчити її досвід",– зазначила мінісетка.

Також зі слів Новосад український дитячий садок – камера схову для дитини, а не простір для розвитку.

Працівники Міністерства освіти Норвегії планують провести для Ганни Новосад презентацію про впровадження дошкільної освіти, а також покажуть, як система працює у реальних закладах.

"У Норвегії практично кожна дитина відвідує дитсадок. Ми також стимулюємо не лише мам, але й тат залишатися з дітьми після народження. Сьогодні у нас здебільшого 6 місяців відпустки з догляду за дитиною бере матір і ще 6 — батько. Ми маємо чіткі стимули для сім‘ї поводити себе саме у такий спосіб. З річного віку діти йдуть у садок", – розповів міністр освіти Норвегії.

У Норвегії всі діти дошкільного віку відвідують дитячі садки за власним бажанням, а дошкільна освіта в державних закладах безкоштовна. Дітей вчать командному духу, також більша частина часу в садку проходить на свіжому повітрі, англійську мову вивчають на рівні з норвезько.

Джерело