#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна

В СБУ заявили про масштабне розкрадання коштів в Укрзалізниці: тривають обшуки

22.07.2020 Александр Чернышенко 0

Служба безпеки України задокументувала масштабне розкрадання в залізничному відомстві через закупівлю неякісних запчастин.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Спецслужба встановила, що у 2018-2019 роках комерсанти вступили у змову з керівниками одного з департаментів та структурних підрозділів Укрзалізниці. Посадовці забезпечували ділкам перемоги у тендерах, хоча «підрядники» не мали відповідних дозволів та сертифікатів на ремонт колісних пар для пасажирських вагонів.

Вони також постачали Укрзалізниці запчастини неналежної якості та невідомого походження, завезені контабандою з Росії. Всього було укладено контактів з сумнівними ділками на майже 200 млн грн.

За інформацією СБУ,  в результаті масштабних фальсифікацій обсягів виконаних робіт посадовці із використанням фірм з ознаками фіктивності перевели у готівку та привласнили близько 50 млн грн.

За висновками фахівців, через експлуатацію на рухомому складі неякісних запчастин на залізниці могли виникнути надзвичайні ситуації.

Працівники СБУ проводять 27 обшуків у структурних підрозділах Укрзалізниці, виробничих і офісних приміщеннях та місцях проживання фігурантів спрви, що знаходяться у п’яти областях України.

В офісі компанії-постачальника, причетної до фіктивної оборутки, вилучили 65 тис. доларів США, понад 2 млн грн, печатки комерційних структур, залучених до фіктивних операцій, у тому числі підроблену печатку національного перевізника.

В ході обшуків вилучається фінансово-господарська документація: договори постачання, акти здачі-приймання робіт, реєстри податкових та видаткових накладних, рахунки на оплати, авізо, технічні паспорти, посадові інструкції, довіреності, сертифікати.

Триває досудове слідство у кримінальному провадження за ч. 2 ст. 364 та ч. 3 ст. 212 ККУ.

До операції залучені регіональні підрозділи ДФС під процесуальним керівництвом прокуратури. 

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що СБУ викрила розкрадання 500 млн грн, призначених на будівництво доріг.