#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна
Події

В СБУ заявили, що до сьогоднішньої кібератаки на урядові сайти причетні спецслужби РФ

14.01.2022
Загалом було атаковано понад 70 державних веб-сайтів, 10 з яких зазнали несанкціонованого втручання.

В СБУ заявили, що до сьогоднішньої кібератаки на урядові сайти причетні спецслужби РФ - зображення
Фото: pixabay

У пресслужбі СБУ повідомили, що наразі можна говорити, що є окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ.

СБУ разом зі Держспецзв'язком та Кіберполіцією продовжує розслідувати кібератаку і вже вдалося з'ясувати, що серед інших мала місце так звана supply chain attack, тобто атака через ланцюжок поставок.

"Зловмисники зламали інфраструктуру комерційної компанії, що мала доступ з правами адміністрування веб-ресурсів, постраждалих внаслідок атаки", – зазначили в СБУ.

Наразі фахівці Служби безпеки разом з адміністраторами міністерств і відомств відновили роботу більшості веб-ресурсів. Також за ініціативи СБУ було відключено низку критичних державних ресурсів, у т.ч. портал державних послуг "Дія", для локалізації технічної проблеми та для недопущення поширення атаки. Мобільний застосунок "Дія" працював і працює у штатному режимі.

Протягом вихідних фахівці продовжать вести розслідування.

Раніше стало відомо, що в Україні в ніч на 14 січня сталася глобальна хакерська атака на сайти уряду. Офіційна інформація з цього приводу з'явилася на сторінці Міністерства освіти і науки у Facebook.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.