#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна

В Ощадбанку скасовують 100% держгарантії на депозити

14.04.2021 1 Оксана Кириленко 0

Після входження в ФГВФО у банку гарантовані виплати для нових вкладників будуть обмежені сумою 200 000 грн.

Фото з відкритих джерел

В Урядовому порталі розповідають, що законопроєктом пропонується внести зміни до законів України «Про банки і банківську діяльність» та «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», згідно з якими у разі прийняття, зокрема, передбачено наступне:

  • АТ «Ощадбанк» набуває статусу учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО);
  • вклади, залучені АТ «Ощадбанк» до набрання чинності закону, які перевищують граничний розмір відшкодування коштів за вкладом, частина вкладу, не підлягають відшкодуванню за рахунок коштів Фонду та гарантуються державою;
  • для АТ «Ощадбанк» розмір початкового збору до Фонду встановлюється на рівні 1% свого регулятивного капіталу станом на дату набуття статусу учасника Фонду;
  • особливості участі АТ «Ощадбанк» в системі гарантування вкладів фізичних осіб визначаються нормативно-правовими актами Фонду.

Рішення про те, яку суму коштів залишити в Ощадбанку після його вступу до Фонду гарантування, вкладники банку зможуть прийняти протягом перехідного періоду, який складе півроку.

Зауважимо, що із 1 вересня 2021 року пенсії будуть нараховуватися більшості пенсіонерів на рахунки в банки. І у разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір банку на власний розсуд, виплата пенсій кожному з таких одержувачів із 1 вересня здійснюватиметься через поточний рахунок саме в Ощадбанку.

Крім того, як виявилося, не всі пенсіонери в Україні - бідують, деякі мають напохваті значні суми. До прикладу, у Києві телефонні шахраї видурили в бабусі аж 500 тис грн на «залагодження» ДТП з онукою. Також «Погляд» повідомляв про гастролерку з Одеси, що ошукала бабусю з Обухівського району на понад 100 тис грн.

Тепер зберегти свої гроші людям буде іще складніше, адже досі прекрасний спосіб - депозит у Ощадбанку - скоро буде надійним, тільки якщо там накопичити сумму, меншу за 200 тис грн.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.