Новини
Новини Київської області
Біла Церква
Екологія
Вода

В області зафіксовано значне маловоддя річки Рось


Через маловоддя можливе обмеження або змінені умови водокористування. При цьому пріоритетність надається використанню вод для питних і побутових потреб населення, зокрема це водогогосподарські питні водозабори міст Білої Церкви, Умані, Богуслава, Миронівки та Корсунь-Шевченківського.

За даними Укргідрометцентру в липні та серпні водність річки Рось становить 13-15% від норми, що нижче критерію маловоддя.

Як повідомляє регіональний офіс водних ресурсів річки Рось, з червня місяця організація підтримує штучну течію річки Рось, за допомогою спрацюванням водних об'єктів, тож наразі об'єм спрацювання водосховищ склав 20,0 млн.м3.

Враховуючи, те, що не всі встановлені раніше режими роботи водогосподарських систем на притоках річки, виконуються водокористувачами, для стабільного забезпечення потреб населення, РОВР розробляються додаткові режими роботи на ставки. Варто зазначити, що загалом їх нараховується близько 2200 шт., об'ємом 191 млн.м3 .

«РОВР річки Рось вживає відповідних заходів по дотриманню встановлених Держводагентством режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем. Але компетенція РОВР річки Рось значно обмежена через відсутність у офісу контролюючих функцій, що значно ускладнює нашу роботу по забезпеченню дотримання встановлених режимів роботи водних об'єктів», – йдеться у повідомлені організації.