Новини
Україна
Автоновини

В Китаї презентували перше водневе авто з рекордним запасом ходу


З урахуванням складної екологічної обстановки в Китаї, багато провідних автомобільних компаній вбачають перспективу у створенні і збуті «зелених» моделей на місцевому ринку.

Тож компанія Grove, заснована в 2016 році і названа на честь англійського фізика Вільяма Гроува, розробила перший китайський водневий автомобіль під назвою Grove Obsidian.

Компанія поки не готова поділитися точними характеристиками автомобіля, але оприлюднила його рекордні показники запасу ходу і економічності.

Про це повідомляє Укравтопром.

Найголовніша особливість Grove Obsidian – це запас ходу, рівний 1000 кілометрам, що набагато перевищує показники інших еко автомобілів. Цей показник є дуже привабливим, оскільки розробники електромобілів поки не можуть наблизитися до цієї цифри. Тисяча кілометрів на одній заправці - це показник, що може конкурувати на рівних з машинами, що мають традиційний мотор. Розробники електричних авто поки досягли показника 500 км на одній заправці.

Серійне виробництво Grove Obsidian почнеться в 2020 році. За перші 12 місяців виробник має намір випустити 5000 автомобілів, а до 2030 року досягти мільйонної позначки. Новинка стане основою для інших автомобілів компанії, і вона вже має спортивний варіант Granite зі зміненим дизайном кузова.

Компанія Grove спеціально створювалася для виробництва машин на водневих паливних елементах. Вже до 2025 року вона планує світове домінування свого бренду з власними моделями на екологічному виді палива.

Інженери Grove наполягають на перевазі водню в якості палива перед традиційними машинами з двигунами внутрішнього згорання і навіть у порівнянні з електромобілями.

Проект Grove Obsidian встановлює не тільки рекорд по дальності поїздки. Інженери стверджують, що питома витрата палива тут менше, ніж у конкурентів. Це досягається за рахунок застосування декількох рішень:

  • полегшений корпус з вуглецевих матеріалів;
  • невисокий коефіцієнт аеродинамічного опору.

Інноваційні розробки в автомобілі проглядаються в усіх напрямках. Заправка машини паливом буде відбуватися в межах 3 хвилин. У машину впроваджені всі сучасні системи безпеки з урахуванням певної небезпеки, яку несе саме по собі водневе паливо. Легкі матеріали панелей кузова дозволили зробити двері в машині підйомними, як у болідів класу преміум.

Ще в 2016 році китайські виробники анонсували, що в 2020-му році відмовляться від виробництва машин тільки з двигунами внутрішнього згоряння. На першому етапі передбачався випуск гібридних машин і електромобілів. Але тепер постає ще й питання про домінування певного виду «зелених» авто. Не виключено, що електромобілі не стануть переважаючим видом транспорту в майбутньому, а першість буде саме за водневими авто.

Фото з сайту grove-auto.com.