Обухів
Культура
Події

В історичному музеї на Обухівщині відкрилася виставка присвячена кримськотатарській культурі

Музей історії Богуславщини в Обухівському районі приєднався до масштабного культурно-мистецького проєкту "Шлях", присвяченого культурі кримських татар. Відвідати експозицію можна безкоштовно.

В історичному музеї на Обухівщині відкрилася виставка присвячена кримськотатарській культурі - зображення

Як повідомляє Facebook-сторінка Музеї Богуславщини, виставка відкрилася в рамках проєкту "Шлях/Yol", який реалізується громадською організацією "Ель Чєбєр" за підтримки Українського культурного фонду, Українського інституту і Кримського дому.

Експозиція в історичному музеї Богуслава присвячена кримськотатарській і українській багатовіковій традиції, яка нині стала повсякденністю — культурі споживання кави.

В історичному музеї на Обухівщині відкрилася виставка присвячена кримськотатарській культурі - зображення

Основу виставки становлять антикварні й сучасні кримськотатарські та українські предмети, пов’язані із традицією споживання кави, орнаментовані ткацькі й гончарні вироби кримськотатарського та українського виробництва взяті з фондів музею та приватних колекцій, а також копії старих гравюр, йдеться у повідомленні.

Крім того, усі охочі зможуть переглянути стрічку "Алім" — німий чорно-білий фільм про боротьбу кримськотатарського селянина з багатіями у XIX столітті.

Стрічку зняли 1926 року на 2-й фабриці Держкіно Всеукраїнського кінофотоуправління у Ялті. Фільм надав Національний центр Олександра Довженка для безплатного перегляду в межах ініціатив проєкту "Шлях/Yol".

Вхід на виставку безкоштовний.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.