Новини
Екологія
За кордоном

В американському штаті Нью-Мексико загинули сотні тисяч перелітних птахів


Експерти висунули теорію про те, що могло стати причиною екологічної катастрофи.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили NBC.

В американському штаті Нью-Мексико перелітні птахи гинуть у великій кількості при загадкових обставинах. Жителі Нью-Мексико повідомляють, що натрапляють на мертвих пернатих на туристичних стежках, ракетних полігонах та інших місцях.

Спочатку вчені вирішили, що це одиничний випадок. Проте пізніше виявилося, що вони помилилися – по всьому штату були знайдені сотні тисяч мертвих птахів. Особливо багато загиблих пернатих було виявлено в округах Донья-Ана, Хемес-Пуебло, Розуелл і Сокорро.

Фото: NBC

«Це просто жах. Це щонайменше шестизначне число. Проте, дивлячись на масштаб катастрофи, ми розуміємо, що це, можливо, мільйони мертвих птахів», – поділилася із CNN Марта Десмонд, професор факультету дикої природи в місцевому університеті.

Екологи вважають, що однією з можливих причин загибелі перелітних птахів стали лісові пожежі в західних штатах. Небезпечна ситуація, що склалася в місцях проживання пернатих, змусила їх здійснити переліт завчасно. Тобто, вони не були готові до міграції, і їм не вистачило накопичених ресурсів організму, щоб вижити.

Однак Марта вважає, що справа не лише в лісових пожежах. Вона розповіла, що окремі випадки загибелі птахів спостерігалися ще на початку серпня, а отже, на їхній стан вплинули не лише екологічні, але й погодні умови. У своєму дописі в Тwitter вона зазначає, що американський штат накрив потужний холодний фронт.

https://twitter.com/mattjbaumann/status/1304253943313244162?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1304253943313244162%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fpublish.twitter.com%2F%3Fquery%3Dhttps3A2F2Ftwitter.com2Fmattjbaumann2Fstatus2F1304253943313244162widget%3DTweet

Наразі останки птахів знаходяться на експертизі в Службі охорони риб та диких тварин США в Орегоні. Однак для повноцінного аналізу можуть знадобитися тижні, а то й місяці.

Сподіваємося, вчені зможуть з'ясувати, що стало причиною загибелі пернатих, і допоможуть запобігти скороченню їхньої чисельності в подальшому. Адже, як повідомляв «Погляд» раніше, на думку вчених, до кінця століття на Землі може зникнути 558 видів ссавців. Проте й серед птахів навіть на Київщині була помічена аномальна поведінка. Так, літні птахи в столичному регіоні почали гніздитися ще взимку.

Враховуючи це, пропозиція вчених про перетворення половини земної кулі на заповідники виглядає як єдиний можливий сценарій, якщо людство хоче зберегти флору та фауну Землі.