Ушкварили по-васильківськи (фотозвіт)
На фестиваль ШкваркаFest, який гучно і весело відбувся у Василькові 13 жовтня, завітало близько 10 тисяч васильківчан та гостей міста.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3147-2000x1339.jpg)
На заході кожен відвідувач знайшов собі заняття до душі: хтось куштував смачні українські страви, хтось з цікавістю стежив за виступами на сцені, дехто катався на конях, але безперечно одне – усі відпочили на славу.
![Ушкварили по-васильківськи](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3169-2000x1338.jpg)
Якщо ви хоч раз куштували васильківське сало, то знаєте, що смачнішого більше нема ніде. Тож і не дивно, що Васильків вважається неофіційною столицею сала. На ШкваркаFest можна було не просто скуштувати класичного сала, але й кулінарний делікатес – сало в карамелі або сало в шоколаді.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3166-2000x1339.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3126-2000x1339.jpg)
А ще, окрім сала, на заході можна було поласувати шашликом, борщем, варениками та іншими смачними стравами.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3116-2000x1339.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3138-2000x1339.jpg)
Окрім їжі, на фестивалі було організовано:
- аукціони, зокрема, найдорожче було продано пляшку вина за 2800 грн,
- лотерею: призи надали партнери заходу (квитки на концерт, сувенірні набори сала, смаколики тощо)
- гараж-сейл – розпродаж уживаних речей.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3129-2000x1339.jpg)
Ідею гараж-сейлу організатори заходу запозичили в американців та європейців, які продають чи роздають свої речі, які вже не потрібні, але вони в гарному стані, поруч зі своїм будинком, гаражем або на спеціально облаштованих місцях. І хоч ця традиція для Василькова поки що нова, однак на ШкваркаFest вже були ті, хто приніс свої речі для продажу.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3134-2000x1338.jpg)
Усі ці акції мали й благодійну мету – зібрати кошти на лікування маленькому васильківчанину Ярославу Охріцькому. У результаті спільними зусиллями вдалося зібрати понад 70 тисяч гривень, які вже сьогодні будуть перераховані батькам хлопчика.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3183-2000x1105.jpg)
Розважали гостей фестивалю місцеві виконавці, гурт Stereo Тіпи та Заслужена артистка України Марина Одольська.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3154-2000x1339.jpg)
Для дітей були організовані різноманітні майстер-класи, функціонував дитячий майданчик.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3121-2000x1339.jpg)
Весело й дружно минуло спортивне свято «Козацькому роду – нема переводу». Для дітей різного віку були влаштовані різноманітні конкурси та змагання: біг з перешкодами, стрибки в мішку, перетягування линви, метання спису.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3203-2000x1105.jpg)
Кожна команда учасників мала придумати назву та девіз. Доросла молодь допомагала проходити дистанцію меншим дітям. Усі, хто брав участь у змаганнях, отримали заохочувальні призи від відділу молоді та спорту Васильківської міської ради: водичку, шоколадку та скакалку.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/72386457_1011441089187686_2102835663366782976_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3151-2000x1339.jpg)
Загалом організацією заходу займались Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини, громадські організації «Альянс добрих справ» та «Васильківська самооборона «Відсіч» за підтримки міського голови Володимира Сабадаша.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/000DSC_3143-2000x1961.jpg)