Новини
Україна-суспільство

Укрзалізницю слідча комісія перевіряє на порушення законодавства


До того ж стало відомо про обшуки, які проводили співробітники ДБР у головному офісі Укрзалізниці незадовго до засідання ТСК.

Фото: УЗ

Про це повідомила голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки і оцінки стану АТ "Укрзалізниця" Юлія Гришина.

Чим займається тимчасова слідча комісія

ТСК розслідує факти можливої бездіяльності, порушення законодавства України органами управління Укрзалізниці, що призвели до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників.

Крім цього, на запланованому засіданні прослуховують доповіді міністра інфраструктури України Владислава Криклія та в.о. голови правління УЗ Івана Юрика щодо критичної ситуації, яка склалася у відомчих лікарнях по боротьбі з COVID-19 і за наслідками аварії 29 березня.

"Відтоді, як була створена ТСК, уряд звільнив з посади голову правління "Укрзалізниці" Володимира Жмака. Але звільнення відповідальних осіб з "Укрзалізниці" не звільняє їх від участі в роботі ТСК. Загалом члени Комісії мають намір перевірити фінансову, операційну та інвестиційну діяльність усіх менеджерів "Укрзалізниці", починаючи з 2015 року", -

Юлія Гришина

Візит ДБР

До того ж, незадовго до засідання співробітники ДБР провели обшук головного офісу Укрзалізниці.

За інформацією PavlovskyNEWS, Укрзалізниця ніяк не коментує ситуацію журналістам: у пресцентрі не відповідають на телефонні дзвінки, а Іван Юрик на запитання про обшуки та майбутні доповіді на засіданні промовчав.

Проблема з відомчими лікарнями

Одна із тем, яку обговорюють на засіданні ТСК, це те, що лікарні для боротьби з COVID-19 від Укрзалізниці в Одесі, Києві та Харкові не приймають хворих.

Приміром, за інформацією ЗМІ, ж/д лікарня Одеси досі не обладнана всім необхідним, оскільки тендери почали проводити менше місяця тому, хоча гроші виділялися з початку року. А ще з'ясувалося, що там проблеми з електропроводкою. Також велика кількість порожніх ліжок в Харкові і Києві.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, як пасажир потягу Укрзалізниці, житель Данії, не зміг змиритися з тим, наскільки поїзд брудний, купив на зупинці швабру і вимив вікно.

Також ми писали, що протести не пройшли поза увагою: залізничникам підвищать зарплати.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.