Новини
Україна

Укрпошта увійшла до тридцятки найкращих серед 170 поштових компаній світу


Така подія сталася вперше.

Фото з відкритих джерел

Відповідний рейтинг склав Postal Development Index 2020.

 Перше місце посіла Швейцарія, друге — Австрія, далі Німеччина, Нідерланди, і п'яте місце в Японії.

Як визначають кращого

Рейтинг Postal Development Index порівнює пошти за 4 компонентами: кількість прямих міжнародних зв'язків, продуктова лінійка, якість доставлення, кількість і доступність поштових відділень, диверсифікація виторгу, розвиток фінансових і банківських послуг тощо.

Також до тридцятки увійшли Франція, США, Великобританія, Канада, Сінгапур, Італія, Бельгія, Польща, Нова Зеландія, Ірландія, Чехія, Австралія, Китай, Росія, Білорусь, Словаччина, Португалія, Корея, Швеція, Естонія, Молдова, Таїланд, Фінляндія, Сербія.

Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський не може заспокоїтися від радощів:

« Починаємо тиждень із хороших новин, їх зараз не вистачає. Укрпошта (а отже Україна) вперше увійшла в рейтинг найкращих 30 пошт світу (із 170-ти) - Postal Development Index 2020. Це привід для гордості і трохи досади. Гордість, бо ми тільки починаємо розбудову інфраструктури, проте навіть поточні результати дають нам можливість наблизитися до групи лідерів.Досада - тому, що нам завжди хочеться бути кращими, а нам не вистачило трохи, щоб увійти до списку Global Postal Champions (потрібно 60 балів, а у нас 58.64). Але я впевнений, що після побудови нових сортувальних центрів і прийняття закону 2788-д про банк ми займемо своє місце серед лідерів (доступність фінансових послуг ключовий компонент, де ми поки просідаємо, а ось Пошта Австрії розірвала агентську схему і робить свій банк та отримала +10 балів) »,- написав він.

Що таке закон 2788-д

Це проєкт закону, яким депутати пропонують запровадити систему поштових банківських рахунків, визначити перелік фінансових послуг, які зможе надавати Укрпошта.

Пошта має відкривати та вести поштові рахунки, проводити розрахункові банківські операції, випускати та обслуговувати платіжні картки, залучати коштів фізичних та юридичних осіб. Цей законопроєкт досі не винесли на розгляд депутатів.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що Укрпошта випустила марку на честь ювілею театра Франка.