#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина-суспільство

Українцям можуть збільшити податок на купівлю авто: новий законопроєкт

30.06.2020 Альона Ткаченко 0

Freepik

У червні депутати подали до Верховної Ради новий законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо упорядкування структури акцизного податку".

Згідно з ним, кожен водій дорогого авто повинен буде сплачувати за машину близько 25 тисяч гривень на рік.

Як зазначається у документі, вартість визначатиметься центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, станом на 1 січня податкового (звітного) року, виходячи з:

  •  марки, моделі, року виготовлення, об’єму циліндрів двигуна, типу пального – для наземних транспортних засобів;
  •  типу, моделі, року виготовлення, потужності двигуна – для водних транспортних засобів, оснащених стаціонарним або підвісним двигуном (двигунами);
  •  типу, моделі, року виготовлення, довжини корпусу – для водних транспортних засобів, не оснащених двигуном. 

 Якщо проєкт закону затвердять, то цей податок торкнется автомобілів, з року випуску яких минуло не більше восьми років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 200 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто понад 944 тис. грн. Наразі цей податок платять за машини, які молодше п’яти років, та їхня ціна більше, ніж 375 мінімальних зарплат, тобто понад 1,7 мільйона гривень.

До того ж, якщо не заплатити протягом 60 днів, сума податку зростатиме. Якщо встигнути заплатити в перші 90 днів - плюс 10% до штрафу, а після 90 днів - 20%. Крім того, автомобіль або інше майно можуть заарештувати.

Нагадаємо, з набранням чинності законопроекту №1210 (прийнятий у другому читанні він був 16 січня 2020 року) вносяться зміни у правила оподаткування за продаж авто.