Новини
Україна
Новини Кіно

Український ШІ-фільм про Різдво: відзначено на Міжнародному конкурсі (ВІДЕО)

Різдвяна короткометражка посіла третє місце на AI Holiday Film Competition.

Короткометражний фільм «Привид Різдва» киянина Михайла Пеньєвського про Різдво в Україні під час війни, створений за допомогою технології штучного інтелекту, посів третє місце на конкурсі 2023 AI Holiday Film Competition.

Про це повідомили на сайті конкурсу.

"Я люблю кіно та мрію знімати кіно. Проте під час повномасштабного вторгнення в мене, як і у всіх українців, сильно змінились пріоритети. Останній рік мене надихнули технології штучного інтелекту та вразили своїм потенціалом. Адже зараз майже будь-хто може створити свою візуальну історію, не виходячи з дому та маючи обмежений бюджет. На своєму ютуб-каналі Yellow Medusa я створюю розважальні відео з інтерпретаціями відомих фільмів і за рік доволі непогано оволодів ШІ-технологіями для створення контенту. Тож коли почув про конкурс ШІ-фільмів, вирішив спробувати свої сили та втілити мрію, яку відкладав майже два роки — створити фільм, хоча б і ШІ-згенерований".

Він зазначив, що створив стрічку, використовуючи низку інструментів на базі нейронних мереж, а саме: Midjourney для генерації 2D-зображень, Runway Gen 2 — для анімації зображень, ElevenLabs — для озвучення, D-ID — для анімації облич, а також DALL E 3 та PixVerse.

"Для деяких кадрів я робив реальні фотографії на свій телефон, які потім оброблював та анімував за допомогою ШІ-програм. Наприклад, кадри з окопними свічками — в їх основі фотографії з кухні, де я та моя дружина Ельвіра виготовляємо окопні свічки. Також кадри головної героїні матері зі спини — це оброблені за допомогою ШІ фотографії моєї дружини у червоному светрі; кадри з котом — оброблені ШІ фотографії нашого кота. Такий комбінований процес допоміг точніше втілити задум, краще розказати історію".

Як зазначається, конкурс AI Holiday Film Competition проводився вперше. Його загальний призовий фонд склав 7500 доларів. Конкурс заснували Curious Refuge — платформа для створення ШІ-відео та постачальник звукових доріжок Epidemic Sound. Оцінюючи конкурсні роботи, журі звертало увагу на цілісність історії, вміння працювати з нейронними мережами та звуковий дизайн.

Роботу Михайла Пеньєвського відзначили призом в 1 тис. доларів, бюджет знятого ним фільму "Привид Різдва" — у межах 100 доларів.

Читайте також про задум та історію створення серіалу "Буча - Місто Незламних". У документальному відеопроєкті "Буча - місто незламних" йдеться про буття жителів міста Бучі, про яке дізнався весь світ, в координатах війни. Окупація. Евакуація. Волонтерство. Життєві відеоісторії створено командою локального медіа "TheBuchaCity".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.