Новини
Україна
Новини Кіно

Українська стрічка "20 днів у Маріуполі": у шортлисті "Оскара-2024" (ВІДЕО)

Впродовж 20 діб фільмували руйнування, обстріли, роботу лікарів, втрати мирних мешканців, зробили відео пологового будинку, що розбомбили агресори. Знімальна група змогла вивезти відзняті фото й відеофакти.

Українська документальна стрічка "20 днів у Маріуполі" потрапила до шорт-листа премії "Оскар-2024". Вона опинилася в категорії "Найкращий документальний повнометражний фільм", а також в категорії "Найкращий фільм іноземною мовою".

Відповідна інформація з'явилася на сайті кінопремії.

Номінанти на 96-ту премію будуть оголошені 23 січня наступного року, а вручення відбудеться 10 березня.

Автором фільму "20 днів у Маріуполі" є журналіст Мстислав Чернов. Над стрічкою він працював разом із фотографом Євгеном Малолєткою та продюсером Василісою Степаненко. Картина показує події у Маріуполі Донецької області на початку повномасштабної російсько-української війни: гуманітарну катастрофу в місті, роботу лікарів, загибель цивільних та інші жахливі реалії облоги. Журналісти Associated Press вибралися з Маріуполя 15 березня через гуманітарний коридор, маючи із собою 30 годин відео.

"Метою було дати більше контексту людям, більше розуміння масштабів руйнувань і страждань маріупольців. Крім того, ще однією місією було задокументувати потенційні воєнні злочини Росії. Щоб це кіно залишилося в історії, щоб цей документальний фільм був свідченням цих злочинів".

"Вчора вийшов з кінотеатру близько 11 вечора. Їхав у машині мовчки. Без радіо. Приїхав додому, поговорив із сім'єю максимум 5 хвилин цього разу. Не міг говорити більше. Потім ліг на ліжко і ще хвилин 40 лежав із вимкненим світлом та відкритими очима. І мовчав. Це найскладніше, що я дивився у своєму житті", -

ведучий Андрій Бєдняков, який є уродженцем Маріуполя

Прем'єра документального фільму відбулася в рамках фестивалю Docudays UA, де "20 днів у Маріуполі" став найкращим фільмом національного конкурсу і здобув приз глядацьких симпатій. Також стрічку показували на фестивалі незалежного кіно у Америці "Санденс" у секції World Cinema Documentary Competition - у цій категорії вона здобула приз глядацьких симпатій.

Український Оскарівський Комітет (УОК) висунув "20 днів у Маріуполі" представником України на премію "Оскар" у вересні цього року. Стрічку обрали шляхом голосування членами УОК, головою якого є режисер Валентин Васянович.

Вас також можуть зацікавити такі новини: