#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна
Економіка

Україна може взяти участь у сертифікації російського газогону "Північний потік-2"

20.01.2022
Україна приєднається до процесу, коли це питання розглядатиме Європейська комісія.

Україна може взяти участь у сертифікації російського газогону

Як повідомив під час брифінгу міністр енергетики України Герман Галущенко, Україна буде запрошена для сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2".

Очільник Міненерго зазначив, що це відбудеться, коли Єврокомісія розглядатиме питання сертифікації газопроводу.

"Прийнято рішення про те, що Україна буде запрошена до сертифікації "Північного потоку-2", коли це питання дійде до Єврокомісії. Це офіційна позиція, яку ми почули сьогодні, за що я вдячний нашим партнерам", - заявив Галущенко.

Варто нагадати, що на сьогодні процес сертифікації російського газопроводу призупинено німецьким регулятором. Там вимагають, щоб оператором газопроводу була незалежна компанія.

Тож, компанія Nord Stream 2 AG вирішила створити у Німеччині дочірню компанію, яка й керуватиме німецькою частиною газопроводу.

Раніше повідомлялося, що сенат США голосуватиме щодо санкцій проти "Північного потоку -2", так, сенатор-демократ Роберт Менендес оприлюднив законопроєкт про запровадження жорстких санкцій проти російських урядових і військових чиновників і ключових банківських установ, якщо Москва "загострить ворожі дії в Україні або проти неї".

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.