Новини
Суспільство
Новини світу

Україна готова відновити експорт електроенергії до Європи (ВІДЕО)

За словами Галущенко, Україна потребує збільшення можливостей для імпорту та експорту електроенергії.

Україна готова відновити експорт електроенергії в Європу, оскільки в системі на цей момент присутній профіцит генерації.

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в рамках робочої поїздки до Брюсселя.

Зазначається, що сторони обговорили поточний стан енергетичного сектору України та перспективи розширення можливостей для комерційного обміну електроенергією України з Європою.

"Зараз ми маємо профіцит генерації в енергосистемі, тому є можливість для експорту електроенергії до європейських країн. Це взаємовигідний процес, оскільки Європа може отримувати електроенергію за прийнятними цінами, а українські генеруючі компанії можуть заробляти кошти, зокрема й для відновлення потужностей після війни. Для нас дуже важливим є рішення ENTSO-E щодо збільшення можливостей для імпорту та експорту електроенергії між Україною та ЄС".

Він також відзначив високу оцінку Європейської комісії щодо імплементації Україною європейського законодавства у сфері енергетики.

"Рівень імплементації європейських норм в українське законодавство – 75%. Це дуже високий показник. Зараз ми проводимо селф-скринінг - моніторинг імплементованих норм та актуалізуємо подальші кроки".

Загалом за рік повномасштабної війни росія завдала шкоди інфраструктурі України майже на $144 мільярда. В період з жовтня 2022 року по лютий 2023 року окупанти завдали 225 ударів по 112 обʼєктах критичної цивільної інфраструктури України. Під ударом насамперед опинилася енергетика. Однак вивести українську енергосистему з ладу терористам не вдалося.

Нагадаємо, враховуючи стабілізацію ситуації в енергосистемі, Україна скорочує імпорт електроенергії. В енергетичній компанії також підкреслюють, що поступово споживання електроенергії зростає до рівня робочого дня, проте дефіцит потужності в енергосистемі відсутній і поки що не прогнозується.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.