#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Довкілля
Здоров'я
Світ-суспільство
Україна-суспільство

Україна – четверта в Європі за кількістю смертей через забруднення навколишнього середовища

20.12.2019 Бобрик Юлія 0

Невтішна статистика з доповіді Глобального альянсу з проблем здоров'я і забруднення навколишнього середовища (GAHP).

Згідно зі звітом GAHP, який наводить статистику 2017 року і днями був опублікований, приблизно 15% передчасних смертей серед дорослого населення планети є результатом забруднення навколишнього середовища. Зокрема, Україна в такому «анти-рейтингу» серед європейських країн посіла четверту сходинку.

Проте більш шокуючі цифри у азійських та африканських країн. За даними експертів, такі фактори, як забруднена вода, що містить шкідливі речовини повітря і важкі умови праці призвели до загибелі 2,3 мільйона чоловік в Індії і 1,8 мільйона чоловік в Китаї. У першу п'ятірку також увійшли Індонезія, Нігерія і Пакистан.

В Україні, за даними експертів, померло 128 осіб на 100 тисяч населення. Нагадаємо, за останніми даними, смертність в Україні вдвічі вища за народжуваність. Лише за 9 місяців цього року чисельність українців зменшилась більш ніж на 193 000 людей.

«Наша доповідь в черговий раз нагадує про те, що питання екології повинні стояти на першому місці в списку пріоритетів перед будь-якою державою, перед кожним урядом. Де б ви не проживали, наслідки отруєння навколишнього середовища вас не минуть», – Рейчел Купка, виконавчий директор GAHP.

В ході дослідження експерти враховували і такі фактори, як нестача питної води, наслідки використання примітивних печей і кухонь, а також отруєння повітря підприємствами і автомобільним транспортом. Крім цього, вивчався вплив куріння, шкідливих умов виробництва, роботи зі свинцем, міддю і з іншими небезпечними для організму металами.