Новини
Новини Київської області
Анонси
Вишгород
Культура
Київщина-суспільство

У Вишгороді розпочалося голосування за проєкти громадського бюджету


Жителі міста подали на конкурс 14 пропозицій, більшість з яких стосується розвитку культурного дозвілля та посилення туристичного іміджу Вишгорода

Учора, 17 вересня, оголошено про початок голосування за проєкти, подані городянами в межах громадського бюджету. Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомила секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова.

Практика втілення кращого з проєктів, поданих жителями Вишгорода у межах громадського бюджету існує вже не перший рік. Але цього року подано 14 пропозицій – це найбільше порівняно з попередніми роками. Більшість із них стосується поліпшення проведення дозвілля, покращення естетичного обличчя міста, та посилення туристичної привабливості Вишгорода. Тепер городяни мають вирішити, що найбільше їм до душі.

Отже, це такі проєкти:

-Стадіон та парк відпочинку «Курган»: відновлення футбольного поля зі зміною трав’яного покрову на штучне покриття, облаштування трибунами, облаштування парку (зони відпочинку) по вул. Ватутіна.

-Благоустрій озера «Бегемотики»: очищення озер «Бегемотики» на набережній Київського водосховища та проведення благоустрою прилеглих до озер територій.

-Туристична стежка «Серце Вишгорода»: проведення благоустрою зеленої зони по вул. Кургузова (поруч із парком «Ярославичі»).

-Покриття дитячого майданчика «Мрії дитинства»: покриття існуючого дитячого майданчика гумовим покриттям біля будинку по пр. Шевченка, 2-д (ЖК «Ольжин Град»)

-Спортивний майданчик «Спорт для всіх»: створення спортивного майданчика (вуличні тренажери) по пр. Шевченка, 2-д (ЖК «Ольжин град»).

-Дитячий амфітеатр «Амфік»: встановлення дитячого амфітеатру «Амфік» між ЖК «Ярославичі-1» та ЖК «Ярославичі-2» поруч з дитячим майданчиком «Зеленгай» та парком «Ярославичі».

-Паркова зона відпочинку «Чайка»: встановлення стовпів освітлення в центрі паркової зони відпочинку; викладення бруківкою доріжок зони відпочинку; вздовж доріжок встановлення лав для відпочинку та урн для сміття; зробити велосипедну доріжку; озеленення території, проведення Wi-Fi з відкритим доступом.

-Створення молодіжного центру «Серце Вишгорода»: створення унікального молодіжного центру (лекції, спілкування тощо)

-Туристична навігація для міста Вишгорода: встановлення в місті двох туристичних пілонів з інформацією щодо пам’яток Вишгорода та з картою міста, зміну поточних адресних табличок на будинках (пр.Мазепи) на нові.

-Туристичний імідж міста Вишгорода: розробка та презентація концепції туристичного брейдингу території.

-Дванадцять народних скульптур: виготовлення скульптур та скульптурних композицій, створених з вогне-, волого-, вандалостійких природніх матеріалів в лініях та кольорах притаманних народному стилю. Встановлення скульптур на вулицях, скверах, площах Вишгорода.

-Street Art Festival Vyshgorod: проведення щорічного фестивалю з культурною, туристичною, освітньою та соціально-економічною основою. Адреса: набережна Київського водосховища м. Вишгород

-Комплекс спортивного знаряддя типу «ВІТАПАРКУР» у зеленій зоні за школою «Сузір’я»: встановлення комплексу простих знарядь, що складається з 15 міні-майданчиків, об’єднаних у єдиний маршрут для пробіжок або прогулянок.

-Освітній проект гра для дітей «Колонізуємо планету»: Гра розрахована на школярів старшого віку, але можна адаптувати і для молодших. Скелет гри виглядає так: 1. Обираємо планету, яку будемо освоювати. 2. Збираємо необхідні речі в дорогу (саджанці, насіння, інструменти, тощо) 3. Мінімізуємо вантаж, щоб його могла підняти ракета. 4. Приземлюємось на планеті, обираємо місце для заснування міста. 5. Облаштовуємось. Тобто: створюємо план міста, розраховуємо терміни будівництва. Звичайно все це у спрощеному вигляді. 6. Створюємо поля та сільське господарство. 7. Виклики: землетрус, напад саранчі, епідемія, підтоплення.

Ознайомитись з проєктами та проголосувати за вподобаний можна в електронному вигляді на офіційному сайті міської ради на платформі Розумне місто за посиланням. Враховано й те, що не всі жителі Вишгорода «дружать» з Інтернетом, тому для них – голосування у   паперовому вигляді, у кабінеті 24  (перший поверх адмінбудинку) та/або в кабінеті 66 третій поверх адмінбудинку за адресою: м. Вишгород, площа Шевченка, 1, де будуть розміщені скриньки для голосування. Проголосувати можна до 15 жовтня 2019 р.