У Вишгороді розпочалося голосування за проєкти громадського бюджету
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/0918_gROM_bYUD_OSN.jpg)
Жителі міста подали на конкурс 14 пропозицій, більшість з яких стосується розвитку культурного дозвілля та посилення туристичного іміджу Вишгорода
Учора, 17 вересня, оголошено про початок голосування за проєкти, подані городянами в межах громадського бюджету. Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомила секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова.
Практика втілення кращого з проєктів, поданих жителями Вишгорода у межах громадського бюджету існує вже не перший рік. Але цього року подано 14 пропозицій – це найбільше порівняно з попередніми роками. Більшість із них стосується поліпшення проведення дозвілля, покращення естетичного обличчя міста, та посилення туристичної привабливості Вишгорода. Тепер городяни мають вирішити, що найбільше їм до душі.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/0918-GROM-Byud1.jpg)
Отже, це такі проєкти:
-Стадіон та парк відпочинку «Курган»: відновлення футбольного поля зі зміною трав’яного покрову на штучне покриття, облаштування трибунами, облаштування парку (зони відпочинку) по вул. Ватутіна.
-Благоустрій озера «Бегемотики»: очищення озер «Бегемотики» на набережній Київського водосховища та проведення благоустрою прилеглих до озер територій.
-Туристична стежка «Серце Вишгорода»: проведення благоустрою зеленої зони по вул. Кургузова (поруч із парком «Ярославичі»).
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/0918_gROM_bYUD2.jpg)
-Покриття дитячого майданчика «Мрії дитинства»: покриття існуючого дитячого майданчика гумовим покриттям біля будинку по пр. Шевченка, 2-д (ЖК «Ольжин Град»)
-Спортивний майданчик «Спорт для всіх»: створення спортивного майданчика (вуличні тренажери) по пр. Шевченка, 2-д (ЖК «Ольжин град»).
-Дитячий амфітеатр «Амфік»: встановлення дитячого амфітеатру «Амфік» між ЖК «Ярославичі-1» та ЖК «Ярославичі-2» поруч з дитячим майданчиком «Зеленгай» та парком «Ярославичі».
-Паркова зона відпочинку «Чайка»: встановлення стовпів освітлення в центрі паркової зони відпочинку; викладення бруківкою доріжок зони відпочинку; вздовж доріжок встановлення лав для відпочинку та урн для сміття; зробити велосипедну доріжку; озеленення території, проведення Wi-Fi з відкритим доступом.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/0918_grom_Byud3.jpg)
-Створення молодіжного центру «Серце Вишгорода»: створення унікального молодіжного центру (лекції, спілкування тощо)
-Туристична навігація для міста Вишгорода: встановлення в місті двох туристичних пілонів з інформацією щодо пам’яток Вишгорода та з картою міста, зміну поточних адресних табличок на будинках (пр.Мазепи) на нові.
-Туристичний імідж міста Вишгорода: розробка та презентація концепції туристичного брейдингу території.
-Дванадцять народних скульптур: виготовлення скульптур та скульптурних композицій, створених з вогне-, волого-, вандалостійких природніх матеріалів в лініях та кольорах притаманних народному стилю. Встановлення скульптур на вулицях, скверах, площах Вишгорода.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/0918_Grom_byud4.jpg)
-Street Art Festival Vyshgorod: проведення щорічного фестивалю з культурною, туристичною, освітньою та соціально-економічною основою. Адреса: набережна Київського водосховища м. Вишгород
-Комплекс спортивного знаряддя типу «ВІТАПАРКУР» у зеленій зоні за школою «Сузір’я»: встановлення комплексу простих знарядь, що складається з 15 міні-майданчиків, об’єднаних у єдиний маршрут для пробіжок або прогулянок.
-Освітній проект гра для дітей «Колонізуємо планету»: Гра розрахована на школярів старшого віку, але можна адаптувати і для молодших. Скелет гри виглядає так: 1. Обираємо планету, яку будемо освоювати. 2. Збираємо необхідні речі в дорогу (саджанці, насіння, інструменти, тощо) 3. Мінімізуємо вантаж, щоб його могла підняти ракета. 4. Приземлюємось на планеті, обираємо місце для заснування міста. 5. Облаштовуємось. Тобто: створюємо план міста, розраховуємо терміни будівництва. Звичайно все це у спрощеному вигляді. 6. Створюємо поля та сільське господарство. 7. Виклики: землетрус, напад саранчі, епідемія, підтоплення.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/0918_Grom_Byud6.jpg)
Ознайомитись з проєктами та проголосувати за вподобаний можна в електронному вигляді на офіційному сайті міської ради на платформі Розумне місто за посиланням. Враховано й те, що не всі жителі Вишгорода «дружать» з Інтернетом, тому для них – голосування у паперовому вигляді, у кабінеті 24 (перший поверх адмінбудинку) та/або в кабінеті 66 третій поверх адмінбудинку за адресою: м. Вишгород, площа Шевченка, 1, де будуть розміщені скриньки для голосування. Проголосувати можна до 15 жовтня 2019 р.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/0918-GROM-byud7.jpg)