Новини
Екологія
За кордоном

У Великій Британії знайшли десятиметрового іхтіозавра

Це одна з найбільших подібних знахідок.

У Великій Британії знайшли десятиметрового іхтіозавра - зображення
Фото: Anglian Water

У природному заповіднику Ратленд-Уотер у центральній частині Великобританії знайшли скам’янілість іхтіозавра завдовжки 10 метрів, вік якої становить трохи більше 180 млн років. Про це повідомили в ВВС.

До речі, зазвичай ці рептилії виростали від 1 до 21 метра, тож знайдений екземпляр сміливо може вважатися якщо не гігантом, то досить великим представником свого роду.

Іхтіозавра виявив Джо Девісом, керівник природоохоронної групи Фонду дикої природи Лестершир і Ратленд, під час планового осушення острова в лагуні для зміни ландшафту. Групу палеонтологів, які зайнялися розкопками, очолив професор Дін Ломакс.

"Для мене було честю керувати розкопками. Британія – батьківщина іхтіозаврів, їхні залишки знаходять тут вже понад 200 років. Незважаючи на безліч скам’янілостей іхтіозаврів, знайдених у Великій Британії, примітно, що іхтіозавр Ратленда є найбільшим скелетом, який коли-небудь був знайдений у країні. Це насправді безпрецедентне відкриття та одна з найбільших знахідок у британській палеонтологічній історії".

Професор Дін Ломакс

Наразі знахідка зберігається в Шропширі, за 200 км від Ратленда. Скам’янілість мають препарувати та ретельно вивчити. Після цього її планують розмістити на постійну експозицію в Ратленді, де було зроблено відкриття.

Нагадаємо, нещодавно вчені вперше в історії спостерігали за вибухом наднової в реальному часі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.