Новини Київської області
Анонси
Культура

У столиці влаштують Ніч традиційного танцю


Захід відбудеться 25 травня у подвір’ї  Музею Івана Гончара.

“Ніч традиційного танцю просто неба” – це культурно-мистецький проект, що інтегрує традиційну інструментальну музику та несценічний танець в сучасний культурний простір, і формує ціннісне сприйняття української культурної спадщини.

Захід подарує усім відвідувачам 8 годин живої музики від автентичних та вторинних українських гуртів, що грають давні скрипкові традиції, майстер-класи для початківців.

Протягом ночі гості заходу будуть знайомитись, спілкуватися, танцювати один з одним під виконання музичних творів 100-літньої давнини: Голубка, Козак, Гайдук, Аркан, Чабан, Метелиця, Гуцулка, Троян, Коломийка, Каперуш, Гречаники, Косарі, Тропак, Обруч, Тетяна, Швець, Орлиця, Городецька полька, Вальс, і навіть Фокстрот.

Троїсті музики представлять віртуозну майстерність гри та унікальну традицію, що передається через покоління в усний спосіб, без нот. Традиційний для української інструментальної культури склад - скрипка, бас, цимбали, бубон, зазвучить у різних поєднаннях, створюючи неповторні настрої народних танців.

Ніч традиційного танцю є загальнопоширеним форматом у Європі, який підтримують і розвивають такі країни, як Польща, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Литва, Латвія, Естонія. У Києві ініціатива виникла у 2015 році з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв. У 2015 та 2016 роках подія відбулася в Мистецькому арсеналі в рамках міжнародного фестивалю Етносвіт. З 2017 року подія відбувається в Музеї Івана Гончара. Ініціатор та засновник події - Музей Івана Гончара.

Творці ночі:
Гурт с.Віпче /Івано-Франківська область/традиція Гуцульщини/
Гурт с.Вовче /Львівська область/традиція Бойківщини/
Сільська музика /Рівне/традиція Західного Полісся/
Isartaler Gau /Німеччина, Мюнхен/традиція Баварії/
US Orchestra /Київ/традиція Лівобережжя, Полтавщини/
Надобридень /Київ/традиція Західного Поділля/
Гурт Буття /Київ/традиція Гуцульщини/
Орелі /Київ/традиція Лівобережжя/

Проект реалізують Музей Івана Гончара та культурно-мистецький проект Рись за підтримки Український культурний фонд.

Нагадаємо, що Ніч традиційного танцю розпочнеться 25 травня о 22:00 і триватиме до 06:00 у подвір‘ї Музею Івана Гончара, що по вулиці Лаврській , 19