Анонси
Культура
Київщина-суспільство
Київ

У столиці відкриють пам’ятну дошку видатному піаністу


21 жовтня о 12:00 відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки видатному піаністу, публіцисту, педагогу, професору Київської консерваторії Генриху Нейгаузу.

фото з відкритих джерел

Як повідомляє Офіційний портал Києва, захід відбудеться у Національній музичній академії імені Петра Чайковського, що по вулиці Городецького, 1-3/ІІ.

Довідково про діяча:

Генріх Густавович Нейгауз — український та російський радянський піаніст, педагог, публіцист і музично-суспільний діяч німецького походження. Нейгауз створив школу, пов'язану з високими досягненнями піанізму. Визнана в усьому світі, піаністична школа Нейгазуа знайшла своє продовження у творчості його учнів — С. Ріхтера, Е. Гілельса, Я. Зака, І. Зетеля, Є. Малініна, О. Насєдкіна, Л. Наумова, В. Кастельского, В. Крайнєва, О. Ейдельмана, В. Воскобойникова, Т. Гутмана, А. Гінзбурга, С. Могилевської і багатьох інших музикантів.

Виконавча діяльність Г. Нейгауза увійшла в скарбницю музичного мистецтва. У його репертуарі була майже вся художня фортепіанна література від Баха до наших сучасників. Піаніст був незмінним другом багатьох композиторів і першим виконавцем цілого ряду творів. Величезна ерудиція Нейгауза при великій особистій чарівності незмінно залучала до артиста молодь. Концертні зали, класи, аудиторії, у яких Генріх Густавович виступав, завжди були переповнені.

Раніше «Погляд» повідомляв про те, що біля аеропорту «Київ» з’явиться пам’ятник Ігорю Сікорському.