Новини
Київщина-суспільство

У столиці перейменували вул. Російську та «назвали» нову вулицю у Святошинському районі


Фото: Український інститут національної пам'яті

Вул. Російську в Дарницькому районі перейменували на вул. Юрія Литвинського, а новій вулиці у Святошинському районі присвоїли назву – вул. Олеся Бердника.

Вчора, 28 липня, Київська міська рада ухвалила рішення про перейменування вул. Російської в Дарницькому районі на вул. Юрія Литвинського, а також присвоєння назви новій вулиці у Святошинському районі – вул. Олеся Бердника. Про це повідомляє пресслужба Київради.

Вул. Російська у Дарницькому районі пролягає від вул. Ревуцького до Россошанської. Перейменовано вул. Російську на честь Литвинського Юрія Олексійовича – активного учасника Революції Гідності, полковника резерву (посмертно), бійця батальйону оперативного призначення «Донбас» Національної гвардії України, який брав участь у визволенні території Донбасу від російських військ. Загинув від кулі російського снайпера.

Новій вулиці у Святошинському районі присвоїли назву – вул. Олеся Бердника – на честь видатного українського письменника-фантаста, автора понад 20 романів і повістей, футуролога, художника, композитора. Також він - член-засновник Української Гельсінської групи (УГГ), політв’язень радянських таборів та провідник гуманістичного об’єднання «Українська духовна республіка».

Довідка. У разі перейменування вулиці немає потреби змінювати адресу реєстрації у паспорті, це можна зробити лише за власним бажанням. Крім того, документи на право власності, авто та інші правовстановлюючі документи, у яких зазначена стара назва лишаються чинними. Також це не впливає на реалізацію виборчого права. Внести зміни до правовстановлюючих документів можна під час чергового візиту до нотаріуса (наприклад, у разі продажу майна). У разі необхідності довідку про зміну назви вулиці можна отримати у Департаменті містобудування та архітектури КМДА (детальніше – за посиланням: https://goo.gl/UncKx5). За інформацією Департаменту фінансів, рішення про перейменування вулиць не потребує виділення додаткових коштів з міського бюджету.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на вулицях Києва з’явились «місця для любителів штрафів».