Новини
Культура
Київ

У Софії Київській знайшли 800-річний хрест-релікварій


800-річний артефакт - хрест-релікварій - це чи не перший цілий з території Софії Київської за всі десятиліття її досліджень.

Фото: Тимур Бобровський

9 листопада на території Софії Київської знайшли бронзовий енколпіон або хрест-релікварій. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook археолог Тимур Бобровський.

«Сьогодні свою особливу відзнаку «отримав» Вячеслав Гайдук, знайшовши бронзовий енколпіон (хрест-релікварій)».

Тимур Бобровський

За попередньою інформацією, знахідка може бути датована у межах першої половини ХІІІ століття. Проте унікальність хреста не лише у віці, адже він є чи не першим цілим з території Софії Київської за роки її дослідження.

До слова, такі хрести, зазвичай, містили освячені просфори або мощі святих, які мали берегти людину від бід. І хоча, на жаль, знахідка з Софії Київської виявилася пустою, археологи мають намір провести аналіз землі, що залишилася на хресті на органічні залишки.

Нагадаємо, цього літа у Вишгороді археологи шукали артефакти часів Древньої Русі. А у столиці офіційно з’явився Центр консервації предметів археології.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Вишгород, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі