Новини
Бориспіль
Культура

У школах Бориспільщини може з'явитися новий предмет


Щоб діти району краще знали свою історію, в шкільну програму хочуть ввести предмет «Історія Переяславщини».

Фото з відкритих джерел

Таке рішення прийняли члени круглого столу, який відбувся 4 лютого в Переяславі. Тема зустрічі була - «Диверсифікація туризму на Переяславщині: проблеми та перспективи».

Про це повідомила депутат Бориспільської районної ради Юлія Золотарёва.

Розвиток туризму в Бориспільському районі обговорювали: гендиректор заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич, депутат Бориспільської районної ради VIII скликання Юрій Бобровнік, керуюча справами Бориспільського району Ольга Малишевська та голова постійної комісії з питань культури, освіти, молоді та спорту Бориспільської районної ради Юлія Семенова. Учасниками заходу були також голови громад Василь Вовчанівський, Олександр Слюсар, заступник міського голови Переяслава Оксана Степаненко, представник місцевого університету Віталій Коцур.

Фото: Юля Золотарёва

«На круглому столі було запропоновано ввести в шкільну програму предмет «Історія Переяслава» чи «Історія Переяславщини». Це збільшить знання мешканців краю про історію кожного населеного пункту. Вирішити це питання просто. Відділи освіти громад вводять в себе відповідний предмет, а університет в Переяславі підготує підручники. Це покращить ставлення молоді до свого села чи міста і дасть змогу пізнати свій рід до 7 коліна», - розповіла депутат Бориспільської районної ради.

Також на зустрічі було запропоновано створити комунальне підприємство, яке б об’єднало всю музейну справу Переяславщини або й цілого Бориспільського району. До цього підприємства мали б увійти всі місцеві ОТГ та обласна рада.

Було створено робочу групу для реалізації цієї ініціативи. До групи увійшли Василь Вовчанівський, Юрій Бобровнік та Юлія Семенова. До 20 лютого вирішили підготувати документи для реєстрації комунального підприємства і провести перше засідання робочої групи.

«Погляд» розповідав, що на Переяславщині звільнили всіх працівників закладів культури. Також ми писали, що виділено кошти для райдержадміністрацій, які ліквідуються. 

Читайте на «Погляді», що головним архітектором Бориспільщини стала молода переяславка.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.