Новини
Екологія
Вода
За кордоном

У пошуках Немо: риби-клоуни можуть зникнути з лиця Землі


Яскрава і красива риба вже дуже скоро може опинитися на межі зникнення.

Серед наслідків змін клімату – підвищення температури Світового океану. У групі ризику опинилися чимало його мешканці, в тому числі й корали, які є природним середовищем існування для риб-клоунів, чисельність популяції яких стрімко скорочується. Про це повідомили у виданні EurekAlert.

До таких висновків прийшла міжнародна група вчених, яка спостерігала за найбільшою популяцією риб-клоунів, що мешкає біля острова Кімде в східній частині Папуа-Нової Гвінеї. Тут кількість морських анемон скоротилося на 50%, а життя риб-клоунів безпосередньо залежить від них. Репродуктивна система цих риб дуже складна, і вони відкладають яйця тільки на поверхню анемонів.

Цьому виду коралів, як зазначають фахівці, «не подобається» більш висока температура води, і вони вмирають, а риби-клоуни позбавляються природного місця існування. За результатами багаторічних спостережень вчені зафіксували стабільну деградацію коралових рифів в цій акваторії, і слідом за ними на світ з'являється все менше яскравих рибок.

Ще однією важливою причиною скорочення популяції риб-клоунів є забруднення водних ресурсів. В результаті нього риби-клоуни втрачають здатність до розмноження. Зараз більшість їх видів не відноситься до вимираючих або зникаючим, але з урахуванням поточних тенденцій цей статус, можливо, незабаром доведеться переглядати.

Проте надія є, нагадаємо, нещодавно стало відомо, що вчені навчилися воскрешати коралові рифи.