Новини
Україна
Екологія

У полоні повеней: наслідки негоди на заході України


Наслідки найбільшої повені в Україні стали по справжньому руйнівними. Через інтенсивні опади та підняття ґрунтових вод постраждали Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька та Львівська області.

Фото: ДСНС України

Нагадаємо, вчора прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав ситуацію на заході України критичною, зазначивши, що затоплення перевершує масштаб 2008 року.

Варто нагадати, що паводок 2008-го став справжнім стихійним лихом для Західної України і вважався найбільшим за останні 60 років. Тоді загальні збитки від повені оцінювалися на суму 3–4 млрд гривень.

Відео: Youtube-канал vasyliyk

Сьогодні ж ситуація на заході країни не краща. Як повідомляють в ДСНС України, на Івано-Франківщині залишаються підтопленими 234 населених пункти. У Чернівецькій області – 36, Львівській – 12, Тернопільській – 37 будинків та 27 дворогосподарств. А у Закарпатській області було підтоплено 475 дворогосподарств, з них 55 будинків у 11 населених пунктах, але станом на 25 червня підтоплень немає.

Також наразі евакуйовано понад 200 людей, адже в багатьох населених пунктах відсутні газо-, електрозабезпечення, оскільки не витримали електроопори, йде замикання.

Фото: ДСНС України

Ситуація й надалі лише погіршується. Так, внаслідок сильних опадів на схилі гори в с. Смільна Дрогобицького району є загроза зсуву ґрунту. Площа зсуву становить орієнтовно 400 кв. м. Крім того, в деяких населених пунктах потічки поміняли русла пливу, тобто повністю пішли на село.

Фото: ДСНС України

Ситуація настільки критична, що було вирішено залучити зведені загони рятувальників з інших регіонів для подолання наслідків негоди.

Фото: ДСНС України

«Оскільки вода розмила вміст гноївок і вигрібних ям, – за повінню можуть прийти інші негаразди, одне з них – інфекційні захворювання», – повідомляють в Івано-Франківській ОДА.

Також відомо, що наразі вже здійснюється погрузка питної води для жителів окремих сіл.

https://www.facebook.com/MNSIFR/posts/3035122436607571
https://www.facebook.com/MNSIFR/posts/3035174563269025

В Уряді ж затвердили рішення щодо комплексу невідкладних заходів для регіону: постійний моніторинг гідрологічної обстановки на річках регіону з метою вчасного вжиття запобіжних заходів, організація всебічного життєзабезпечення постраждалого та евакуйованого населення; нагляд за санітарно-епідеміологічною обстановкою, аби не допустити спалахів інфекційних захворювань через забруднення колодязів.

Крім того, Кабмін найближчим часом має розглянути питання щодо виділення коштів для ліквідації наслідків повені.

«На засіданні Комісії ТЕБ і НС ми протокольно зафіксували звернення від голови ОДА про початкову допомогу в сумі 500 млн грн для Івано-Франківщини. Також є потреба в сумі 82 млн грн додатково для відновлення дамб і зруйнованих берегів», – зазначив глава уряду.

Як раз сьогодні на позачерговому засіданні Кабміну мають розглянути питання виділення цих коштів з резервного фонду державного бюджету. Наразі ж із обласного резервного фонду вже виділено мільйон гривень. Проте, чи вистачить цього, адже дощі на заході триватимуть, ще що найменше п’ять днів, до 29 червня включно?

Через опади, за даними УкрГідрометцентра, в регіоні очікується подальше добiгання паводкової хвилi та підвищення рівнів води.

Причину, чому дощі досі на вщухають, пояснила на своїй сторінці синоптик Наталка Діденко.

«Над Україною, західною частиною особливо, тривалий час розташовувалась циклонічна депресія, яку підпирали з усіх боків осередки високого атмосферного тиску. Тому опади залишались, крутились на місці, з періодичним припиненням. Гори – особливі метеоумови, насичене вологою повітря додатково стимулювало випадання дощів», – написала синоптик.

Нагадаємо, і на Київщині нещодавно негода також наробила чимало лиха.