#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Довкілля

У Переяславі через спалювання трави згоріло 4 гектари лісу

01.04.2020 Оксана Кириленко 0

Люди запалили суху страву, однак через сильний вітер втратили контроль над стихією і вогонь перекинувся на ліс.

Лісничий ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп» Володимир Павлик у коментарі інтернет-виданню "Переяслав Сіті" розповів: "Ми побачили в камери, що горить поле. Виїхали на місце події , щоб не допустити загоряння лісу. Але через вітер пожежа дуже швидко поширилася, – зазначає головний лісничий. – На полі й на території дачного кооперативу працювали рятувальники. А ми гасили лісову пожежу. У цьому процесі брали участь працівники п'яти лісництв. Врятували ліс тим, що пустили трактори для оборювання. Написали в поліцію заяву, щоб знайшли винуватця, який запалив суху траву.

Лісничий також скаржиться, що під час пожежі повз ліс проїжджала велика кількість автомобілів. Люди знімали на відео, але ніхто не зупинився, щоб допомогти. "Хоча пожежа в лісі – це не лише проблема лісівників і рятувальників. Це наша спільна біда", – каже Володимир Павлик.

Довідка

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачено накладання штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб – від 255 грн до 850 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем або порушення вимог пожежної безпеки в лісах карається накладенням штрафу на громадян у розмірі від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 510 грн до 1029 грн. Також винуватець мусить відшкодувати збитки, завдані лісовому господарству.