Новини
Екологія

У національному парку на Київщині намагаються врятувати стадо зубрів, яке втратило всіх самців

Команда WWF-Україна запустила фандрейзингову кампанію заради “жіночого” щастя червонокнижних зубрів в Національному природному парку “Залісся”.

У національному парку на Київщині намагаються врятувати стадо зубрів, яке втратило всіх самців - зображення
Фото - Сергій Панченко

Про це розповіли на сайті WWF-Україна.

За словами зоозахисників, стадо зубрів, які оселилися в Національному природному парку “Залісся”, понад місяць перебувало під російською окупацією у березні 2022 року. Територія національного парку зазнала потужних артилерійських і мінометних обстрілів. Як наслідок, не залишилося жодного дорослого самця зубра. Якщо найближчим часом не заселити туди хоча б одного бика, то ця субпопуляція приречена на вимирання.

Мета WWF-Україна залучити громадськість до порятунку найбільшої наземної тварини Європи: зібрати 400 000 гривень на відлов зубра і його транспортування. Один чи два самці зубра з Вінниччини можуть врятувати стадо в “Заліссі”, але для цього тварині треба подолати близько 300 км.

Долучитись до порятунку та зменшити відстань між зубрами можна за посиланням.

"Кохання не має бути на відстані. Твій донат зменшує відстань та рятує життя”, – додали у WWF-Україна".

В свою чергу хочемо нагадати, що ще в 2020 році зубри були виключені зі списку тварин, що знаходяться під загрозою зникнення.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.