Новини
Екологія
За кордоном

Зубри виключені зі списку тварин, що знаходяться під загрозою зникнення


Популяція найбільших наземних ссавців Європи стабільно зростає.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в The Guardian.

Міжнародний союз охорони природи (МСОП), який регулярно оновлює інформацію щодо видів, які знаходяться в зоні ризику, поліпшив прогноз щодо європейських зубрів (Bison bonasus). Тепер ці тварини переведені з категорії «знаходяться під загрозою зникнення» в категорію «вразливі» види. Згідно з останніми даними, чисельність зубрів починає відновлюватися завдяки зусиллям зі збереження та програмам розведення.

В Україні цей вид має статус «зниклий у природі». Популяція була відтворена на основі тварин, які збереглися на першу половину XX ст. у зоологічних парках і приватних угіддях. В Україні вид розселяють, починаючи з 1965 року. У 1988 році в Україні на волі налічувалося близько 440 особин: у Волинській, Київській, Чернігівській, Сумській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Вінницькій областях. За останніми даними (2007 р.) в Україні проживає 255 зубрів.

До слова, оновлений список МСОП включає зміни, що стосуються не тільки зубрів. Для деяких інших тварин і рослин ситуація, навпаки, погіршилася, і МСОП звертає увагу на триваючу втрату ключових видів в життєво важливих екосистемах. За даними організації, прісноводним дельфінам наразі загрожує зникнення в усьому світі.

Також 31 вид був внесений до списку «вимерлих», зокрема три види жаб з Центральної Америки, а також акула Carcharhinus obseltus, яка жила в Південно-Китайському морі і останній раз була зареєстрована в 1934 році.

Як повідомляв «Погляд», минулоріч лося повернули до Червоної книги України.

Нагадаємо, до кінця століття на Землі може зникнути 558 видів ссавців, а, на думку вчених, шосте масове вимирання на планеті відбувається прямо зараз.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.