Новини
Україна
Автоновини

У МВС хочуть збільшити штрафи за перевищення швидкості до 3400 грн


Міністерство внутрішніх справ підготувало законопроєкт, яким передбачено суттєве збільшення суми штрафів водіям за перевищення швидкості на дорогах.

Фото - pixabay.com

Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

«Якщо людина перевищила до 50 км/год, то протягом 10 днів вона повинна заплатити 127,5 гривень, якщо більше 50 км/год – 510 гривень. Ми підготували законопроект, щоб цифра була значно більшою, 3400 гривень для тих, хто перевищив більше ніж на 50 км/год», - зазначив заступник міністра.

Він заявив, що є прихильником фінської чи швейцарської моделі, де сума штрафу обчислюється відсотком від доходу.

«У нас деякі глави держкомпаній, наприклад, отримують по 10 мільйонів гривень. Якщо штраф буде в 2% від доходу – це вже 200 тисяч гривень за перевищення швидкості. І тоді це буде серйозно, і не буде хотітися порушувати. Це ідеальний варіант, і ми до нього поступово прийдемо»,- повідомив Геращенко.

Фото - РБК-Україна

На його думку, існуючі штрафи за перевищення швидкості не відповідають проблематиці і потрібно піднімати їхній верхній поріг.

Також заступник міністра поінформував, що з 1 липня МВС запускає нові функції системи автофіксації порушень: почнуть контролювати проїзд перехресть на червоне світло і їзду по смузі для громадського транспорту.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що в Україні презентували додаток для водіїв «Штрафи ПДР».