Новини Київської області
Анонси
Культура

У телецентрі «Олівець» функціонує виставка присвячена Десятинній церкві


Безкоштовна експозиція «Етюди з минулого Десятинної церкви», розташована у креативному просторі UA: HUB телецентру «Олівець». Вона присвячена історії Десятинної церкви та найбільш вагомим подіям, пов’язаним з існуванням храму в різні епохи.

Протягом виставки «Етюди з минулого Десятинної церкви», глядачі матимуть можливість побачити археологічні експонати, дізнатися більше про історію Десятинної церкви як історичного та культурного феномену – від першого мурованого храму князя Володимира Х ст. до церкви ХІХ ст., збудованої за проектом архітектора Василя Стасова.

Експозиція виставки включає в себе:
– історичну топографію (мапи, плани тощо);
– копії літописних мініатюр та літописних текстів: «Радзивіллівський літопис», «Повість минулих літ», «Слово про закон і благодать»;
– фотокопії світлин та малюнків із зображеннями Десятинної церкви Петра Могили та Стасівської церкви;
– реконструкцію-макет Києва Х–ХІІІ ст. із Десятинною церквою в центрі «града Володимира»;
– репліки, муляжі монет давньоруського часу, церковного начиння, предметів особистого благочестя, оздоблення та архітектурних деталей;
– наукові реконструкції зовнішнього вигляду Десятинної церкви Х–ХІІІ ст.
– фотокопії сюжетів, історичних постатей, пов’язаних із Десятинною церквою, учасників археологічних досліджень пам’ятки різних років (1823–1826 рр., 1908–1914 рр., 1936–1939 рр., 2005–2011 рр.).

Нагадаємо, експозиція триватиме в UA: HUB у телецентрі «Олівець» (м. Київ, вул. Іллєнка, 42). Час – з 11:00  до 16 :00.

Вхід на виставку вільний!