Новини
Довкілля
Українка
Україна-суспільство

У Мінприроди говорили про законопроекти, які забороняють використання диких тварин у цирках

04.04.2019 Бобрик Юлія 0

Законопроект №9453, який передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань захисту тварин від жорстокого поводження, – став головною темою обговорення зустрічі, що відбулася за участі міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака та профільних фахівців міністерства. Проект закону було розроблено Мінприроди. Наприкінці 2018 року його підтримав та розглянув Кабмін.

Зокрема, законопроект передбачає заборону використання диких тварин у цирках. Проте, як повідомляє прес-служба Мінприроди, законопроект був неоднозначно сприйнятий зоозахисними організаціями. Тож було запропоновано створити робочу групу та посилити комунікацію щодо процесу проходження цього законопроекту у стінах парламенту.

Сторони дійшли згоди про об’єднання основного законопроекту (№9453) та альтернативного законопроекту, що був поданий зоозахисними організаціями до ВР (№9453-1), та напрацювання на їхній базі  спільного законопроекту.

Свою роботу робоча група розпочне найближчим часом.

Нагадаємо, 3 квітня 2019 р зоозахисники і Мінприроди України виграли один з двох судів за позовами мисливців, якими вони хочуть винести лося з Червоної книги.