Новини
Новини Київської області
Макарів
Відбудова регіону

У Макарові презентували концепцію відновлення та розвитку громади

Концепція включила в себе оцінку руйнувань і рекомендації щодо пріоритетів відбудови та розвитку.

У Макарові презентували концепцію відновлення та розвитку  громади - зображення

У Макарові презентували концепцію відновлення та розвитку Макарівської громади. Про це повідомили в Інститут розвитку суспільних інновацій.

Концепцію було розроблено в рамках проєкту "Стійка громада: післявоєнна концепція відновлення та розвитку Київщини". Вона включила в себе оцінку руйнувань, яких зазнала територія громади під час бойових дій та часткової окупації минулої весни і рекомендації щодо пріоритетів відбудови та розвитку.

Зокрема, згідно з опублікованими в концепції даними, на території громади було зруйновано 585 приватних будинків та 2 – багатоквартирних. В цілому пошкоджено – 2830 приватних будинків і 65 – багатоповерхових. Станом на 2023 рік повністю відновлено: 688 приватних будинків; 31 – багатоповерховий. Також частково відновлено: 446 приватних будинка та розпочато – 98. Частково відновлено – 26, багатоповерхових будинка і розпочато – 6.

Укладачі концепції вважають, що відбудова та розвиток житлового фонду має відповідати принципам сталого розвитку із застосуванням сучасних планувальних та управлінських рішень. Зокрема, мова йде про впровадження технологій енергозбереження та дотримання компактності та багатофункціональності у плануванні майбутніх житлових кварталів та реорганізація існуючих.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Євросоюз виділить 15 млн євро на відбудову Макарова. Кошти планують спрямувати на відбудову закладів освіти та медицини. А в листопаді стало відомо, що Фонд Притули створив нове "родинне гніздечко" для сім’ї з Макарова, яка втратила дім.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.