Новини
Новини Київської області
Анонси
Акції
Київщина-суспільство

У Києві випустили довідник для допомоги безхатькам


«ДЕ в Києві поїсти, помитися, переночувати»: створено алгоритм підтримки знедолених

Що люди роблять, коли зустрічають бездомних? Одні відвертають очі й проходять повз, інші дають пару копійок. Але все більше люди переймаються тим, яку насправді необхідну допомогу цим людям можуть надати.

Для безхатьків, а також для небайдужих, які хочуть їм допомогти, Європейський рух «Молодь за мир» випустив довідник «ДЕ в Києві поїсти, помитися, переночувати».

Його презентація відбудеться у вівторок, 10 вересня з  17:20 до 18:під час рес-конференції у офісі Спільноти святого Егідія за адресою Хрещатик, 15, офіс 51 (Пасаж). Тел.для довідок – 097-296-02-76, 067-504-83-72

«Це проста й ефективна річ для кожної людини, яка хоче хоча б раз в житті допомогти бездомному. Багато років нам пишуть-дзвонять з одним питанням: «Ми зустріли безпритульного, що робити?» Нарешті є алгоритм: 1. Знайомитеся, питаєте, яка допомога потрібна; 2. Відкриваєте довідник, паперовий чи в pdf, і все читаєте: як відновити документи, де поїсти, чим доїхати до нічліжки, де найближчий клуб Анонімних алкоголіків, травмпункт чи ЦНАП», пояснюють у «Молодь за мир».

В організації зауважили, що до видання такого довідника їх спонукав власний досвід спілкування з бездомними, який показав, що часто вони просто не знають, куди звернутися.

«Цей довідник – це та сама вудочка, якою вони можуть наловити собі риби. Це підтверджує досвід Риму, Барселони, Мілану, Варшави, Мадриду та інших європейських міст. Ми дуже раді і горді, що нарешті «ДЕ» буде і в Києві! Дякуємо Програмі прямої допомоги Уряду Австралії, що оплатили друк», розповідають у «Молодь за мир».

Запрошуючи журналістів, блогерів та всіх небайдужих на презентацію, вони розповіли про формат, у якому проходитиму захід.

Отже, 10 вересня:

 з 17:20 – 18:00 –прес-конференція.

 18:00 – 18:45 –приготування їжі для бездомних

18:45 – 19:30 – учасники заходу діляться на групи, і кожна з них їде на одну з п’яти локацій, де роздаватимуть бездомним довідники, їжу та гарячий чай: залізничний вокзал, Контрактова площа, вул. Фролівська, метро Дарниця, метро Лісова. Там можна поспілкуватися з безпритульними, дізнатися їхні історії та почути перші відгуки про довідник.

Акредитація для медіа: santegidio@ukr.net або за телефоном 067-504-83-72.

ДОВІДКА. «Молодь За Мир» ( МЗМ) - це європейський рух молодих людей, які вірять, що світ можна змінити, почавши з себе. «Ми хочемо, щоб наші міста були більш людяними і відкритими. Хочемо збудувати світ без насильства. Ми допомагаємо бездомним, літнім людям, ходимо у будинки престарілих, проводимо школи миру для дітей. Щовівторка о 17:00 ми збираємось у Пасажі (Хрещатик, 15, кв. 51), готуємо 240 бутербродів і о 19:00 розходимося за різними маршрутами - на Подолі, вокзалі, Лісовій і Дарниці на нас уже чекають наші друзі-бездомні. Ми не просто даємо їм їжу, ми спілкуємося з ними і хочемо бути їхніми друзями.Ми розуміємо, що самі ми не здатні вирішити всіх проблем бездомних, тому після роздачі ми повертаємося у Пасаж і проводимо невелику молитву за всіх бідних, яких зустрічаємо, довіряючи їхні труднощі Богові. Кожної п'ятниці ми зустрічаємося у Пасажі, щоб послухати міні-лекції. Багато спілкування, завжди різні формати і теми, але також завжди саме те, що найбільше хвилює, що цінне і вартісне, що стосується кожного», розповідають про ствою діяльність члени МЗМ.

Фото МЗМ

.